به گزارش صبح توس؛  بهره‌مندی از مجموعه ورزشی شهدای محمدآباد آستانه، از خواسته‌های دیرینه بیش از 1000 ورزشکار این روستا و روستاهای پرجمعیت اطراف آن در شهرستان رشتخوار است، مجموعه‌ای که از حدود 3 سال قبل با ورود آستان قدس رضوی شروع به کارکرد و با توجه به فعالیت‌های در حال انجام و شنیده‌ها قرار است، تا دهه فجر در اختیار ورزشکاران این روستا قرار گیرد.

محمد حسین‌زاده از فعالان ورزشی و مربیان ورزشکار این روستا در همین رابطه به خبرنگار ما، گفت: با توجه به فعالیت مستمر ورزشی در محمدآباد آستانه، و علاقه‌مندی خیل عظیم ورزشکاران در این روستا به بهره‌مندی از مجموعه ورزشی اکنون حدود چند سالی است، که ورزش دوستان در انتظار افتتاح و بهره‌مند شدن از پروژه ورزشی آستان قدس در این روستا هستند.

وی با اشاره به اینکه در رشته ورزشی فوتسال در دو رده نوجوانان و جوانان این روستا دیگ دسته یک فوتسال استان، است،دارای نماینده در لیگ دسته یک استان است، اظهار داشت: اگر امکان بهره‌مندی ورزشکاران از مجموعه ورزشی شهدای محمدآباد فراهم شود، امکان دریافت میزبانی در روستا برای برگزاری مسابقات فراهم خواهد شد، که این موضوع علاوه بر کاهش هزینه‌های ورزشکاران در جهت عدم مراجعه به مرکز شهرستان برای استفاده از سالن‌های ورزشی باعث تقویت روحیه و کاهش استرس در مسابقات خانگی ورزشکاران این روستا خواهد شد.

این مربی جوان روستایی با درخواست از مسئولان شهرستان در جهت همکاری در جهت تسریع در فراهم نمودن شرایط افتتاح این پروژه، تصریح کرد: آسفالت مسیر دسترسی به مجموعه ورزشی، روشنایی مسیر دسترسی از خواسته مسئولان آستان قدس در روستا تا روند سرعت بخشیدن به افتتاح پروژه با همکاری زودتر دنبال شود.

وی با تقدیر از آستان قدس رضوی جهت اجرای مجموعه ورزشی در محمدآباد، اذعان داشت:  اگر مجموعه استان قدس نبود، ما امروز از وجود سالن ورزشی در روستا بی‌بهره بودیم، که این نعمت خادمی امام رضا(ع) برای مردم و رزشکارن در روستا بسیار باارزش است.

مهدی صالحی دیگر ورزشکار روستای محمدآباد رشتخوار با اشاره به انتظارِ 2 تا 3 ساله ورزشکاران با تقدیر از تلاش‌های آستان قدس رضوی، در جهت بهره‌مندی ورزشکاران روستای محمدآباد از نعمت سالن ورزشی، بیان داشت: 4 رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، کاراته والیبال به‌صورت حرفه‌ای در محمدآباد آستانه رشتخوار دنبال می‌شود و این روستا بیش از 500 ورزشکار زن و مرد را در دل خود جای‌داده است.

تدین از دیگر ورزشکاران جوان این روستا با اشاره فعالیت ورزشی ورزشکاران رشته فوتسال در محمدآباد در زمین‌های خاکی، عنوان داشت: باوجود حضور در لیگ دسته یک استان افتتاح و تسریع در بهره‌برداری مجموعه ورزشی آستان قدس در محمدآباد، کمک بزرگی به پیشرفت ورزش روستا و شهرستان رشتخوار خواهد کرد. 

این ورزشکار در ادامه یا اشاره به وجود استعدادهای مختلف در این روستا در بحث ورزش، گفت: امروز یکی از معضلات جامعه ما عدم توجه کافی به حوزه ورزش علی الخصوص در روستاها است، که به جرات می‌توان گفت، توجه مسئولان و صرف هزینه در امور ورزشی در روستاها مسئله اعتیاد را به‌صورت کلی در روستاها ریشه‌کن خواهد کرد.

سالن ورزشی محمد آباد آستانه 85 درصدپیشرفت فیزیکی داشته است/ پیش بینی بهره برداری تا یک ماه آینده

 محمود عیدی مدیر عامل موسسه عمران و توسعه رضوی در رابطه با بحث مجموعه ورزشی شهدای مجمد آباد آستانه، گفت:  سالن روستای محمد آباد در شهرستان رشتخوار هم اکنون از پیشرفت ۸۵ درصدی برخوردار بوده و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی در ادامه در رابطه با توضیحات مربوط به این پروژه، اذعان داشت: این سالن در زمینی به مساحت بیش از ۲۰ هزار مترمربع در روستای محمد آباد آستانه رشتخوار واقع شده است.

مدیرعامل موسسه عمران و توسعه رضوی، افزود: این سالن چند منظوره با توجه به نوع سازه و امکانات جانبی می‌تواند در مواقع مورد نیاز مانند استقرار مردمی در شرایط زلزله و ... مورد استفاده قرار گیرد.

عیدی به اقدامات صورت گرفته در این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: عملیات احداث فونداسیون، اسکلت و سقف سازه و همچنین عملیات سفت کاری پروژه تمام شده و اقدامات مربوط به نازک کاری، تأسیسات، نماسازی و نصب تجهیزات موتورخانه نیز در مراحل پایانی است.

وی با اشاره به هزینه 30 میلیاردی در این پروژه تاکنون در ادامه بیان داشت: برآورده می شود تا اتمام پروژه سالن ورزشی محمد آباد آستانه رشتخوار ۱۸ میلیارد ریال دیگر هزینه شود.

انتهای پیام/