محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به فعالیت معین‌های اقتصادی در خراسان رضوی اظهار کرد: توجه به حوزه اقتصاد یکی از اولویت‌های ما در استان است و جذب سرمایه‌گذار از بخش خصوصی، خصولتی و نهادهای حاکمیتی را به‌صورت جدی و از راه‌های مختلف دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در حال بررسی عملکرد معین‌های اقتصادی استان هستیم و قطعاً معین‌هایی که موفقیت داشتند، آن‌ها را تقویت می‌کنیم و در جاهایی که موفقیتی حاصل نشده باشد، به دنبال راهکارهای جدیدتری می‌رویم که اقدامات اقتصادی‌مان سرعت بیشتری بگیرد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: معین‌های اقتصادی که از نهادهای حاکمیتی برای محرومیت‌زدایی نقاط محروم استان انتخاب شدند، تاکنون اثرگذاری خوبی داشتند که از جمله این معین‌ها، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است.

معتمدیان بیان کرد: گستره همکاری مشترکمان را با نهادهای حاکمیتی به‌عنوان معین‌هایی محرومیت‌زدایی دنبال می‌کنیم و از هر فعالیتی که منجر به رونق اقتصادی در استان شود، به‌صورت 100 درصدی حمایت می‌کنیم.

وی یادآور شد: تکلیف معین‌های اقتصادی یک «تکلیف قانونی» نیست بلکه یک «تکلیف توافقی» است که پیشنهاد شده و خود آن‌ها این مسئولیت را پذیرفتند.

استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: معین‌های اقتصادی که عملکرد ضعیفی هم داشتند، پیگیر هستیم تا اگر مشکل یا نیاز به کمکی دارند به آن‌ها کمک کنیم تا به وظایفشان عمل کنند.

انتهای پیام/