سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: فضای مجازی همان‌طور که از اسمش مشخص است، غیر واقعی است و دشمن به دلیل اینکه فضای حقیقی را در جامعه ما در دست ندارد از راه فضای مجازی وارد شده است لذا دشمن از فضای مجازی به دنبال تأثیر در فضای واقعی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد با تأثیرگذاری در فضای مجازی، آن تأثیرات را در فضای واقعی جامعه پیاده‌سازی کند، افزود: از طرف دیگر ما فضای حقیقی را در دست داریم اما متأسفانه در استفاده از فضای مجازی به عنوان یک ابزار ضعف بزرگی داریم.

سردار نظری خاطر نشان شد: ناتوانی ما در استفاده از فضای مجازی می‌تواند چندین دلیل داشته باشد، یا اینکه می‌ترسیم از این فضا آسیب ببینیم، یا آموزش‌های لازم برای استفاده صحیح از این فضا ندیده‌ایم تا بتوانیم به درستی از آن استفاده کنیم یا یک سری دلایل دیگر داریم که مانع حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی شده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: این عوامل متأسفانه ما را نسبت به استفاده ایجابی و مفید از این فضا و همچنین مقابله با هجمه‌های دشمن که به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است، آسیب‌پذیر کرده است.

وی یادآور شد: از این رو همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند و بر آن تأکید داشتند اولاً با ورود نیروهای انقلابی به این فضا نباید اجازه دهیم فضای مجازی در اختیار معاندین، دشمنان و ضد انقلاب قرار بگیرد تا نتوانند با تأثیر در فضای مجازی بر روی فضای حقیقی تأثیر بگذارند.

سردار نظری در پایان ضمن اشاره به ورود نیروهای انقلابی متخصص به فضای مجازی اظهار کرد: همچنین ما باید به این سمت برویم که با استفاده از ابزار فضای مجازی علاوه بر پاسخ به شبهات، تأثیرات مثبتی نیز ایفا کنیم.

انتهای پیام/