به گزارش صبح توس؛ دکتر محمد حسین بحرینی ظهر امروز در  نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در استانهای شمالی کشور شاهد شیوع کرونا هستیم، سفر به این مناطق و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند باعث انتقال بیماری و شیوع آن در مشهد و خراسان رضوی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران جدید کرونایی بستری شده در این استان روزانه ۱۰۲ نفر، تعداد  کل بستری شده‌ها ۴۷۷ نفر و تعداد بستری شده‌ها در بخش مراقبتهای ویژه ۱۸۵ نفر هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۷۵ نفر از بستری شده‌های روزانه، ۳۲۳ نفر از کل بستری شده‌ها و همچنین ۱۲۶ نفر از بستری شده‌های بخش‌های مراقبت‌های ویژه مربوط به مناطق زیرپوشش این دانشگاه است.
وی با اشاره به روند کاهش مبتلایان به کووید ۱۹ طی ۱۱ هفته گذشته در استان خراسان رضوی افزود: تعدا کل بستری شده‌ها از هفته اول آبان ماه از هزار و ۶۷۰ نفر به حدود ۵۰۰ نفر کاهش یافته است.
دکتر بحرینی ادامه داد: طی این مدت تعداد بستری شده‌های جدید روزانه از ۳۴۷ نفر به ۱۰۷ نفر و تعداد بستری شده‌های بخش‌ مراقبت های ویژه از ۳۷۲ نفر به ۱۹۵ نفر کاهش یافته است.

وی گفت: تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در این استان نیز تک رقمی شده و ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: رسیدن به این وضعیت حاصل زحمات و همکاری همه نهادها و اصناف بوده است لذا حفظ این وضعیت از اهمیت بسیار برخوردار است.