به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: برخی در داخل و خارج مطرح کردند که به همین زودی در خلیج فارس جنگی رخ می دهد در همین راستا مقام معظم رهبری فرمودند که در منطقه جنگی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه منطقه غرب آسیا یک منبع جهانی و دالان تجاری هوایی و زمینی میان کشورهای آسیای میانه و غرب است و در صورت جنگ بسیاری از کشورها متحمل خسارت می شوند، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال تضعیف حلقه مقاومت است و جنگ در خلیج فارس باعث تقویت این حلقه مقاومت خواهد شد و این به مصلحت آمریکا و صهیونیستی نیست.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه توانایی سیاسی، نظامی جمهوری اسلامی ایران موجب هراس آمریکا از جنگ علیه ایران شده است، تصریح کرد: آمریکا می داند که اقتدار نظام جمهوری اسلامی در بخش موشکی، نظامی و سیاسی است و اسرائیل نمی تواند جوابگوی ایران باشد و اگر‌جنگی رخ دهد منافع آمریکا به قعر جهنم خواهد رفت.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: استکبار نیز شب ها خواب ندارند و منتظر انتقام ایران اسلامی به خاطر ترور فخری زاده ها و سلیمانی ها است.

ناهیدی با اشاره به اینکه نبود یک بصیرت و روشنگری در زمان صدر اسلام زمینه را فراهم کرد تا مردم به سمت حضرت علی علیه السلام نروند و نسبت به این حضرت ترس ایجاد کردند، افزود: مردم در زمان حضرت علی علیه السلام در دفاع از ولایت واقع بینانه عمل نکردند و یک عده از مردم سطحی نگر و ساده لوح پشت ولایت را خالی کردند و امروزه هم این ساده لوحی و سطحی نگری ضرباتی را به انقلاب اسلامی وارد می کند.

وی با بیان اینکه دوقطبی بودن کاذب و جناح بندی سیاسی کشور نیز حاصل غیرواقع بین بودن است، عنوان کرد: خیال پردازان و واقع بینان دو قطبی حقیقی است؛ خیال پردازان نیز برجام را راه حل اصلی مشکلات کشور می دانند در صورتی که این برجام و مذاکرات ۸ سال کشور را معطل کرد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه دشمنی آمریکا با ایران تمامی ندارد و باید این واقعیت را به درستی تشخیص داد، تشریح کرد: واقع بینی در تمام مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بخش های مختلف لازم و ضروری است.

انتهای پیام/