به گزارش صبح توس؛  حجت‌الاسلام حسن جهانشیری امام‌جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزار این هفته مسجد علی ابن ابی‌طالب(ع) رشتخوار با تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) ، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) کامل‌ترین وبرترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است، كه امروز نیاز است، همه امت اسلامی به‌ویژه زنان ما بیش‌ازپیش در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداری، ولایت‌پذیری و ایثارگری از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.

امام‌جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، گفت: ما باید باهدف خنثی کردن تحریم‌ها جلو برویم، رفع تحریم‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد و تنها رفع قستی از مشکلات آن‌هم به‌صورت موقتی است.

وی در تکمیل این مطلب، یادآور شد: خنثی‌سازی تحریم‌ها درواقع به دست و همت مردم شریف و ولایتمدار ایران اسلامی امکان‌پذیر است، اینکه ما دستمان را جلوی دشمنان دراز نکنیم، و اینکه با تکیه‌بر جوانان مبتکر و متدین و گوش دادن به فرمایشات مقام معظم رهبری زمینه‌ساز رفع مشکلات و خنثی کردن تحریم‌ها باشیم.

خطیب نماز جمعه رشتخوار در ادامه با تأکید بر اینکه، شرایط امروز اقتدار کشور به برکت خون شهیدان، به‌دست‌آمده است، عنوان داشت: با توجه به شرایطی که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش به وجود آوردند، زمینه قدرت دفاعی حمهئری اسلامی ایران بالا رفت و این اقتدار باعث شد تا دشمنان جرات هیچ‌گونه جسارتی را نداشته باشند.

حجت‌الاسلام جهانشیری با تأکید بر اینکه دشمن در تلاش برای تضعیف و کاهش قدرت نظامی و دفاعی ایران اسلامی است، در جهت اجرای اهداف خود است، اذعان داشت: دشمن امروز دست روی قدرت موشکی ایران اسلامی گذاشته و به دنبال تضعیف آن است، در بحث دفاعی، موشکی نیروهای مخلص ما امروز کاری کرده‌اند، که الحمدالله حرف برای گفتن داریم، و همین قدرت باعث تحیر و ندادن جرات جسارت به دشمن شده است.

وی همچنین به اغتشاشات اخیر آمریکا اشاره کرد، و اذعان داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اتفاقاتی که آمریکا و دشمن قصد پیاده‌سازی آن را در ایران اسلامی داشت، امروز به بلایی برگشته به خود تبدیل‌شده و بر سرخودشان آمده است.

امام‌جمعه رشتخوار، همچنین با تأکید بر توانمندی کشور جمهوری اسلامی ایران در تولید واکسن، کرونا، و عدم اعتماد به واکسن‌های خارجی و تأکید مقام معظم رهبری برا این موضوع، خاطرنشان کرد: همه ما باید باجان و دل گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم، آمریکایی که امروز ۴ هزار نفر به‌واسطه کرونا در این کشور کشته می‌شوند، خودش توان مهار بیماری را ندارد، آن موقع به دنبال آزمایش واکسن بر روی انسان بی‌گناه دیگر است.

انتهای پیام/