به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی،  در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تحریم ها و وظیفه مسوولان، اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی خطاب به مسوولان دو نکته مهم رفع و خنثی سازی تحریم ها را در سخنان خود به ان اشاره کردند که بر اساس آن باید کارگزاران نظام طبق برنامه و در چارچوب سیاست های نظام حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان کشور باشد، افزود: در خنثی سازی تحریم ها از دشمن امتیاز می گیریم و کشور قوی می شود، اما در رفع تحریم باید به دشمن امتیاز بدهیم.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی به مبانی جامعه اسلامی در سیاست داخلی اشاره کرد و گفت: جامعه اسلامی در سیاست داخلی بابد همه اختلاف سلیقه ها را کنار بگذارد و بر محور ولایت الهی و در یک جریان واحد همه قدرت و صلابت خود را برای پویایی جامعه بکار ببندند.

عصمتی بیان کرد: در سیاست خارجی نمی گوییم جامعه اسلامی با بیرون از جامعه ارتباط نداشته و منزوی باشد، اما راهبرد ما در سیاست خارجی این جمله خدا در قرآن است که نباید کاری بکنیم که دشمنان از جایگاه بالاتری با ما برخورد کنند.

وی خاطر نشان کرد: در سیاست خارجی جامعه اسلامی، اسلام باید در جایگاه بالاتر و نباید امتیاز بدهند و این اصل و رکن رکینی است که از فرمایشات خدا در قرآن استفاده می کنیم‌، چنانچه اینگونه عمل کردیم یقینا سعادت دنیا و اخرت جامعه تامین می شود.

انتهای پیام/