به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در ادامه سفرهای شهرستانی خود، امروز در شهرستان سرخس حضور یافت.

وی در نشست بررسی مشکلات این شهرستان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران کل خراسان رضوی در سالن سینما شهرک گاز شهید مهاجر برگزار شد، اظهار کرد: امروز با سفر به شهرستان مهم و اثرگذار سرخس برخی از مشکلات این شهرستان را پیگیری کردیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: سرخس یکی از شهرستان‌های مهم و اثرگذار در استان و کشور است و به‌عنوان دروازه اصلی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آسیای میانه محسوب می‌شود.

معتمدیان خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های بسیار خوبی که شهرستان سرخس در حوزه‌های سد، پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی، ریل و فرودگاه دارد، می‌تواند جهش‌های خوبی را در اقتصاد این شهرستان رقم بزند.

بن‌بستی برای حل مشکلات سرخس نداریم

وی اضافه کرد: سرخس برخوردار از نعمت‌های الهی است و باید توجه ملی به این شهرستان زیاد شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تصویب حدود 30 پروژه برای شهرستان سرخس در این سفر در حوزه‌های مختلف به‌ویژه راه و بهداشت و درمان تصریح کرد: با تعاملی که بین دستگاه‌ها است، تعهداتمان را در اسرع وقت پیگیری می‌کنیم.

معتمدیان ادامه داد: با تخصیص اعتبارات ملی و استانی به دنبال فعال کردن پروژه راه سرخس با سرعت بیشتر هستیم؛ ضمن اینکه پیگیری می‌کنیم تا وزارت نفت نیز به تعهداتش برای جاده سرخس عمل کند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در بحث استفاده از ماده ۵۶ هم برای جاده سرخس که یک پروژه ملی است، از دو بانک قول مساعد گرفتیم.

وی عنوان کرد: فرودگاه سرخس به‌زودی با همکاری آستان قدس رضوی، شرکت فرودگاه‌های کشور و اعلام آمادگی یک شرکت هواپیمایی راه‌اندازی می‌شود تا با اجرای برنامه‌ای مستمر زمینه اتصال مسیر هوایی و خدمات لازم برای سرمایه‌گذاران فراهم شود.

معتمدیان بیان کرد: درباره ارتقای روابط با کشور ترکمنستان در مرزهای خراسان رضوی هم رایزنی‌هایی در سطح ملی انجام شده است تا به‌زودی شاهد رفع برخی موانع با این کشور باشیم.

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه هیچ بن‌بستی برای رفع مشکلات شهرستان سرخس وجود ندارد، تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از اولویت‌های ما در استان است.

مشکل راه سرخس را باید با منابع مهم اقتصادی این شهرستان حل کنیم

حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرستان سرخس منابع اقتصادی مهمی دارد ولی توجه کافی به این شهرستان نشده است.

وی افزود: از سال ۶۲ پالایشگاه گاز در این شهرستان افتتاح‌ شده، اما با درآمدهایی که از این مجموعه و سایر مجموعه‌های اقتصادی داشتیم، حتی نتوانستیم مشکل جاده سرخس را حل کنیم.

امام‌جمعه سرخس بیان کرد: سرخس قطب اقتصادی استان است و نه‌تنها برای استان بلکه برای کشور مهم و اثرگذار است.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: با تعامل سازنده با وزارت نفت از طریق مسئولیت‌های اجتماعی می‌توان خیلی از مسائل و مشکلات را در شهرستان سرخس حل است.

وی تأکید کرد: آب شرب بخش عمده‌ای از مشهد از سد دوستی سرخس تأمین می‌شود، اما مردم این شهرستان از آب شرب مطلوب بهره‌مند نیستند.

امام‌جمعه سرخس خاطرنشان کرد: برای باز کردن گره‌های مردم در این شهرستان کارها را قرارگاهی انجام می‌دهیم.

به گزارش نسیم سرخس، بازدید میدانی از بخش‌های مختلف شهرستان سرخس ازجمله قطعه (۴ الف) محور مشهد- سرخس، سد دوستی، پاسگاه مرزی پل خاتون، واحدهای پاسارگاد خاورمیانه، پترو سرخس ایرانیان و کاشی و سرامیک تندیس ابریشم منطقه ویژه اقتصادی و منطقه عملیاتی خانگیران از برنامه‌های سفر یک‌روزه استاندار خراسان رضوی به سرخس بود.

دیدار چهره به چهره با مردم روستای پسکمر و رسیدگی به مشکلات مردم این روستا به‌عنوان مرکز دهستان پل خاتون و بهره‌برداری از فاز یک پارک گوگردی گنبدلی در منطقه عملیاتی خانگیران از دیگر برنامه‌های سفر معتمدیان به سرخس بود.

وی همچنین در بازدید از پاسگاه مرزی پل خاتون سرخس که فرمانده مرزبانی استان و نماینده مردم سرخس در مجلس نیز او را همراهی کردند، در جریان آخرین وضعیت امنیت این مرز قرار گرفت؛ معتمدیان در این بازدید دستور گازرسانی به این پاسگاه مرزی را صادر کرد.

انتهای پیام/