سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به فرارسیدن 29 دی‌ماه روز ملی هوای پاک اظهار داشت: باتوجه‌به سهم عمده خودروهای ناسالم و دودزا در آلودگی هوا، خودروها باید به لحاظ فنی و آلایندگی کاملاً بررسی شوند.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری خلیل‌آباد و مرکز معاینه فنی خودروهای سبک شهر و به مناسبت روز ملی و هفته هوای پاک خدمات این مرکز برای مراجعه‌کنندگان با بیست درصد تخفیف از 27 دی‌ماه تا 2 بهمن‌ماه ارائه خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد با بیان اینکه مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین این شهرستان نیز در دهه فجر به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: این مرکز به‌عنوان تنها مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین منطقه ترشیز است.

وی با اشاره به اینکه باتوجه‌به سهم بالای خودروهای سنگین در سیاهه آلایندگی شهرها نظارت بر این مراکز با حساسیت بیشتری صورت می‌گیرد، اذعان کرد: در مبحث آلودگی هوا علاوه بر کنترل فنی خودروهای دیزل که این مراکز عهده‌دار آن هستند، سوخت مصرفی آنها نیز اهمیت ویژه‌ای دارد که براین‌اساس انجام نمونه‌برداری گازوئیل توزیع شده در جایگاه سوخت از سال گذشته در شهرستان خلیل‌آباد شروع شده او در سال جاری نیز تداوم داشته است.

شفیعیان در پایان با تأکید بر اینکه بر اساس این طرح کیفیت گازوئیل توزیع شده بر اساس استانداردهای یورو 4 در آزمایشگاه‌های معتمد بررسی می‌شود، عنوان کرد: این گازوئیل‌ها دارای رنگ روشن، با بو کم بوده و در استفاده خودروهای استاندارد دیزل آلودگی کمتری تولید خواهند کرد.

انتهای پیام/