حسن غلامی کریم آباد، نماینده دهیاران رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: امروز بیش از هر روزی نیازمند ورود به مسئله مهم روستاها هستیم، باید در جهت حفظ، تقویت جایگاه، ماندگاری جوانان و اجرایی شدن مهاجرت معکوس در روستاهای کشور شبکه ملی تلویزیونی مختص فعالیت در حوزه روستاها با پیگیری مسئولان راه اندازی شود.

وی در تکمیل مطلب، اظهار داشت: مهاجرت و بحث حاشیه نشینی یکی از معضلات این روزهای شهرهای بزرگ است، که در مدت زمان طولانی آسیب های برگشت خورده از حاشیه نشینی باعث لطمه زدن در حوزه های مختلف در روستاها شده است.

دهیار نمونه کشوری در ادامه با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه موجود در سطح روستاها، بیان داشت: مشکلات حوزه زنان روستایی و حمایت های لازم در این عرصه نیازمند ورود جدی و توجه ویژه مسئولان است و باید در جهت توسعه مشاغل روستایی زنان روستا در طرح های حمایتی و اشتغالزایی دیده شوند.

غلامی در ادامه، با تاکید بر اینکه روستاهای ما در حال حاضر در حوزه های مختلف، کشاورزی، دامپروری فعال هستند، اذعان داشت: مشاغل خانگی، صنایع دستی و ... از جمله مسائلی است که کمک شایانی به حوزه اشتغال بانوان روستا می کند.

وی در رابطه با مشکلات ساکنین روستاها و زنان روستایی گفت: در برخی از روستاهای شهرستان رشتخوار زن، همسر و مادر خانواده به اجبار جهت امرار معاش، و به جهت دستمزد کمتر زنان به کارگری ها فصلی حتی در شهرستان های مجاور روی آورده است، که این مشکلات و معضلات نیازمند ورود جدی مسئولان امر در این حوزه است.

مسئول باشگاه کشاورزان جوان رشتخوار در پایان افزود: مشکلات راه اندازی مشاغل در حوزه های مختلف همانند راه اندازی گلخانه، حمایت از کوره داران در روستاها، صنایع دستی، تولیدی و صنایع تبدیلی از جمله درخواست های ساکنین روستاهای رشتخوار جهت تقویت مشاغل خرد روستای است که نیازمند حمایت و در اختیار قرار دادن تسهیلات به دور از موانع مختلف است.
انتهای پیام/