به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام‌ نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در اختتامیه کنگره شهید سلیمانی اظهار کرد: بسیاری از موضوعات هستند که شخصیت های بزرگی به لحاظ شاخص قرار گرفتن در آن موضوع، به عنوان یک اسوه و الگو همواره در ذهن انسان ها متجلی می شوند، مثلا حضرت علی (ع) در مقابل کسانی که حتی شناخت کمی از ایشان دارند به عنوان اسوه عدالت مطرح هستند.

وی افزود: بحث مقاومت هم به همین صورت است، وقتی صحبت از مقاومت به میان می آید ذهن انسان معطوف می شود به سمت کسانی که در این مسیر ایستاد و حرکت بزرگ مقاومت را انجام دادند؛ شهید سلیمانی شخصیتی است که برای موضوع مقاومت در حکم یک بیرق و علم است، لذا تعبیر معظم انقلاب از شخصیت سلیمانی به عنوان یک مکتب از این جهت است که مقاومت مکتبی است جامع الاطراف.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مراسمات بزرگداشت شهید والامقام سردار سلیمانی در دانشگاه ها و مراکز علمی باید به موضوع مکتب بودن سلیمانی و مکتب مقاومت پرداخت شود. حرکت در این موضوع قطعا آثار و برکات بسیار زیادی را خواهد داشت.

حجت الاسلام پژمانفر مطرح کرد: برای پرداختن به این موضوع بسیار مهم نباید به جلسه یک روزه اکتفا کرد، بلکه باید دبیرخانه دائمی در ارتباط با اقتصاد، فرهنگ، سیاست و باقی ابعاد در حوزه مقاومت پرداخت شده و این مدل اکتفا به حرکت های نمادین و نصب بنر در سر درب ادارات نشود.

وی ابراز کرد: جبهه مقاومت دانشگاهیان باید از این حرکت های مختصر عبور کرده و بتواند برای جامعه موضوع مقاومت را تببین کند؛ بخشی از این کار بیان تاریخ قضیه است که در روزهای سخت وقایع سوریه، گفتمان مقاومت مطرح شد و اولین گروه بیست و چند نفری از نیروهای فاطمیون وارد عمل شدند؛ بعدها این گروهها ده و صد برابری شده و توانستند این اتفاق بزرگ را رقم بزنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر گاه روی گفتمان مقاومت ایستادگی کردیم، شیرینی آن را هم چشیدیم و هر گاه از آن فاصله گرفتیم عواقب آن به سرمان آمد؛ باید ابعاد جریان فکری مقاومت باز شده و نتایج آن تحلیل و تفسیر شود؛ اگر آن روزی که صهیونیست در دنیا به عنوان یک غده سرطانی مطرح شد در برابرش مقاومت صورت می گرفت شاید امروز این غده جمع شده بود.

حجت الاسلام پژمانفر افزود: حتی اقتصاد مقاومتی یک فرهنگ بود ولی چون کارآمدی آن را از ناحیه کسانی که باید تببین و تشریح و اجرا می کردند ندیدیم، نتوانستیم به توفیقاتی در این حوزه دست پیدا کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر جا پرچم مقاومت روی زمین گذاشته شد شکست خوردیم؛ لذا دانشگاه باید مقاومت را در ابعاد مختلف آن تبیین کرده و جریان فکری شهید سلیمانی را به بعنوان پرچمدار و شخصیتی که گوشت و پوست و خاطرات او با مقاومت آمیخته شده بود را زنده نگه داریم.

انتهای پیام/