به گزارش صبح توس؛ با فرا رسیدن ایام فاطمیه سلام الله علیها طبق سال‌های گذشته مردم مذهبی مشهد جهت عرض تسلیت به ساحت مقدس امام زمان ارواحنا فداه و ولی نعمتمان امام رضا علیه السلام، اقدام به سیاه پوش کردن شهر مقدس مشهد در عزای ام المومنین حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها کردند.

در این اقدام که توسط خادمین خیمه الانتظار صورت گرفته است، 1000 پرده 10 متری در سطح شهر مشهد نصب می‎‌شود. این پرده‌ها در مرحله اول برش‌های ده متری می‌خورد، دوخته می‌شود و تیمی هستند که در سطح شهر این پرده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و به این مکان می‌آوردند.

در این پروژه حدود 50 تن از اساتید خوش‌نویسی مشهد دور هم جمع شدند و شبانه‌روزی مشغول کار هستند. خطاط‌هایی که در حال کمک هستند، توسط انجمن خوش نویسان مشهد دعوت شده‌اند. از آنجایی که بنر حس و حال خوشنویسی را منتقل نمی‌کند، اساتید خطاط حضور یافتند تا رونق هنر خوشنویسی هم با این فضا در شهر به نحو احسنت استفاده شود.

پس از خوشنویسی، پرده‌ها در 120 مسجد شهر توزیع می‌شود و مسجدی‌ها مشغول پخش پرده‌ها در مشهد می‌شوند و کار نصب و جانمایی با امور مساجد خراسان رضوی است.

همچنین جواد اصغری شهردار منطقه‌ 9 مشهد گفت: هم زمان با فرارسیدن ایام دهه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در راستای ایجاد فضای معنوی مناسب با این ایام معابر، میادین و تقاطع ها سطح منطقه ۹ شهرداری مشهد با استفاده از پرده های آویز و بیرقی فضاسازی و سیاه پوش شد.

وی با بیان این مطلب، اظهار کرد: به همین منظور ۸۰۰ پرده مشکی و سبز آویز و بیرقی در بولوارهای وکیل آباد، شهید فکوری، تقاطع های غیرهمسطح آزادی، جمهوری، بزرگراه شهید کلانتری و ... نصب شده است.

 

انتهای پیام/