حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با تسلیت درگذشت علامه محمدتقی مصباح یزدی اظهار کرد: ایشان عالمی جلیل‌القدر، مفسری عظیم الشان، فقیهی انقلابی، فیلسوفی گران‌بها و عمار انقلاب و رهبری بودند.

امام‌جمعه سرخس افزود: شخصیتی امروز دار فانی را وداع گفتند که از دیدگاه علمای بزرگ، فردی بسیار تأثیرگذار بودند و شاگردان زیادی را برای تربیت جامعه معرفی کردند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح در رشته‌های علوم انسانی و جامعه‌شناسی، فلسفه، اصول و تفسیر مهارت بالایی داشتند، تصریح کرد: ایشان شاگرد مکتب علمای بزرگی همچون علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و امام خمینی (ره) بودند.

حجت‌الاسلام بختیاری ادامه داد: آیت‌الله مصباح در سن 27 سالگی به درجه اجتهاد رسیدند و از جهت سیاسی و انقلابی هم با انقلاب و ولایت، با بصیرت تمام رفتار کردند.

امام‌جمعه سرخس تصریح کرد: ایشان سفارش‌های اکیدی در رابطه با ارادت و اطاعت از رهبری داشتند و رهبری را به‌عنوان یک مدیر الهی، بصیر و لایق می‌دانستند و همگان را به تبعیت از ایشان سفارش می‌کردند.

وی بیان کرد: آیت‌الله مصباح در فتنه 88 برای تأیید ولایت، مهر سکوت‌ها را شکستند و بصیرت افزایی کردند که فتنه گران می‌خواهند «ولایت» که روح انقلاب است را از جامعه بگیرند.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: آیت‌الله مصباح در انتخابات مختلف برای فرستادن کاندیدای اصلح و انقلابی، بسیار کوشا بودند و فعالیت‌های روشنگری و بصیرتی داشتند تا افراد متخصص، متعهد و انقلابی در پست‌های کلیدی به کار گرفته شوند.

امام‌جمعه سرخس ادامه داد: ایشان همچنین برای ادای تکلیف نیز در دورانی با درخواست علمای بزرگ کشور، در مجلس خبرگان رهبری هم حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مصباح، بازوی ولایت و رهبری و چشم‌وچراغ انقلاب بودند؛ ایشان هم جهاد علمی و عملی و هم جهاد سیاسی داشتند و در این مسیر نیز به بصیرت افزایی پرداختند تا ولایت که روح انقلاب است، تقویت شود.

حجت‌الاسلام بختیاری در پایان گفت: با رحلت ایشان، خلأ بزرگی برای عالم اسلام به وجود آمد که امیدواریم خدای متعال به درجات این عالم بیفزاید و این جای خالی را به احسن وجه پر کند.

انتهای پیام/