حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) به تشریح ابعاد گوناگون شخصیتی شهید سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: سردار سلیمانی به حق مالک اشتر زمان بود و شخصیت جامع الاطراف او یک نمونه بی نظیر برای همه انسانهاست.

وی عنوان کرد: شهید سلیمانی یکی از معدود نابغه های نظامی دنیا بود؛ او این ویژگی را هم در زمان دفاع مقدس و هم بعد از آن در جبهه های مقاومت کشورهای منطقه ثابت کرد؛ البته وجه تمایز دیگر شهید سلیمانی از بسیاری شخصیت های نظامی، روحیه سلحشوری و جنگندگی در اوست؛ این یک ویژگی شاخص بود.

امام جمعه درگز با اشاره به ارادت ویژه سردار دلها به اهل بیت (ع) گفت: او علاوه بر اینکه از عمق جان شیفته اهل بیت به ویژه حضرت زهرا (س) بود؛ به شدت به مقام معظم رهبری عشق می ورزید و خود را سرباز او می دانست؛ در عین مقامی که داشت اصلا به دنبال تظاهر و ریا نبود و مدام در پی شهادت می گشت.

حجت الاسلام ایروانی ضمن بیان جنبه فرامرزی شهید سلیمانی تشریح کرد: توفیقات او در بحث از بین بردن حکومت داعش نشان از نفوذ و درخشش منطقه ای این شهید بزرگوار دارد؛ علاوه بر اینها شهید سلیمانی یک دیپلمات برجسته و کارکشته بود که در مواقع نیاز به کمک مسئولین دیپلماسی کشور می آمد.

وی افزود: اعتدال و انقلابی گری یکی از ویژگیهای شهید سلیمانی بود که باید مدیران کشور این ویژگی را بیشتر مورد توجه خود قرار دهند؛ او بر خلاف کسانی که ادعای اعتدال می کنند اما به واقع افراطی هستند اهل حاشیه نبود و نگاهش به جریانات مختلف سیاسی به مثابه افراد یک خانواده با سلایق مختلف بود.

خطیب جمعه درگز با اشاره به آیه اشداء علی الکفار رحماء بینهم تاکید کرد: اصلا شهید سلیمانی مصداق عینی و واقعی این آیه بود؛ به همان میزان که در برابر دشمن با صلابت بود و لرزه بر اندام دشمن می افکند در برابر مردم متواضع و فروتن بود و خود را نوکر مردم می دانست.

حجت الاسلام ایروانی ابراز کرد: سرعت عمل، نظم در امور، شیوایی بیان و تاثیر کلام، علاقه به فرهنگ و هنر، سادگی و صفا در زندگی، ارتباط زیاد با جوانان، عشق به مردم، درک عمیق از آخرت، توجه به اصل کمال طلبی و ... بخشی از دهها ویژگی شهید سلیمانی است که هر کدام ساعت ها حرف دارد.

وی با اشاره به تشییع پیکر باشکوه شهید سلیمانی تصریح کرد: حماسه حضور مردم شهرهای مختلف کشور در تشییع پیکر ایشان و محبت و ارادتی که ملت غیور نسبت به سردار رشید خود داشتند اولین سیلی بود که بر صورت استکبار نواخته شد و پشت او را لرزاند؛ شهادت ایشان مانند وجودش سراسر خیر و برکت بود.

امام جمعه درگز در پایان خاطرنشان کرد: شخصیت شهید سلیمانی مانند شخصیت های خیالی افسانه های غربی نبود، او یک اسطوره تمام و کمال بود که به سادگی در بین مردم زندگی و به اسلام خدمت می کرد؛ اگر مسئولین بخش های مختلف کشور گوشه ای از ویژگیهای این شهید عزیز را به ارث ببرند بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

انتهای پیام/