علی آذری، نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: شهادت محسن فخری زاده پاسخ آن دسته از افرادی که سودای مذاکره با دشمنان و بازگشت مجدد به برجام را در سر داشتند را داد.

وی افزود شهید فخری زاده یکی از دانشمندان تأسیسات موشکی ایران است که جزو 5 شخصیت ایران و در جهان نیز در بین 500 نفر قدرتمند و دانشمند جهان در حوزه موشکی بود.

آذری ادامه داد: با امضای توافق‌نامه برجام، شهید فخری زاده در بین افراد منتخب آژانس بین‌المللی بود که درخواست مصاحبه با ایشان را داشتند.

وی افزود: ترور شهید فخری زاده توسط اسرائیل فقط در پی محروم‌سازی کشور و ملت ایران از وجود این دانشمند هسته‌ای هستند که متأسفانه بعد از سال‌ها رصد اطلاعاتی امروز به مقصود شوم خود رسیدند.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بایستی دشمنان جمهوری اسلامی بدانند که ترور شهید شهریاری و دیگر شهدای هسته‌ای ایران نه‌تنها مشکلی در بحث پیشرفت فنّاوری هسته‌ای و موشکی ایران ایجاد نمی‌کند، بلکه جوانان و دیگر دانشمندان این سرزمین را برای دفاع از خون این شهدا در مسیر آن‌ها محکم‌تر گام برمی‌دارند.

وی با اعتراض به زمزمه‌های اخیر در رابطه با مذاکره با کشور آمریکا در زمان ریاست جمهوری بایدن، گفت: با نگاهی سطحی به گذشته و امتداد روند بدعهدی آمریکا در عرصه جهانی دیگر زمان آدرس غلط دادن نیست و دیگر هیچ جایی برای اشتباه وجود ندارد.

آذری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند «دوران بزن و درو تمام‌شده است، بزنید می‌خورید»، تأکید کرد: بهتر است اسرائیل نگاهی به گذشته بی‌اندازد و به یاد بیاورد که هیچ عملی بر ضد جمهوری اسلامی ایران بی‌پاسخ نمانده است و بایستی منتظر انتقام خونین این شهید علمی کشورمان باشند.

وی در پایان افزود: این دوستانی که در دولت هستند و تلاش می کنند که کشور را به توافقات 20 ژانویه 2017 برگردانند باید بدانند که شهادت فخری زاده خلاصه و بازخوردی به این تفکر است که چه بایدن یا ترامپ و حتی اوباما باشد، آن ها دست از دشمنی با ما بر نمی دارند.

انتهای پیام/