احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با شهادت دانشمند ایرانی به دست تروریست‌ها ضمن تبریک و تسلیت این حادثه گفت: حالا که این ترور صورت گرفته است باید اعلام کنیم که ایشان دانشمند ارشد هسته‌ای ما و در واقع بنیان‌گذار و محور صنایع هسته‌ای موشکی ما بودند و سال‌ها بود که رژیم صهیونیستی به دنبال شهادت ایشان بودند که موفق نشده بودند.

وی افزود: ایشان سال‌ها اسمشان هم در لیست تحریم آمریکا و هم در لیست ترور اسرائیل بود. دانشمندی بود که نخست‌وزیر صهیونیستی نام ایشان را رسماً برده بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی ادامه داد: این که چه می‌شود در ادامه ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و کمتر از یک سال دوباره در این حال و هوا و در این وضعیت، سرویس‌های آمریکایی اسرائیلی و نیروهای مورد حمایت آن‌ها در قلب تهران چنین اجازه‌ای را به خودشان می‌دهند که دست‌درازی کنند و چنین تروری انجام دهد، اثبات‌کننده این حرف امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای است که آمریکا و رژیم اسرائیل اعتقادشان به براندازی و حذف نظام اسلامی در کشور ما است.

ارکانی تأکید کرد: برای آن‌ها هدف یکی است و فرقی نمی‌کند کدام حزب و جریان در آمریکا به سر کار بیاید، دموکرات و جمهوری‌خواه بعد از انقلاب چه تفاوتی با هم داشته‌اند؟ تمام این ترورها، سرکوب‌ها، کشتارها در همه دنیا و در منطقه ما و حتی ترورها، تحریم‌ها و جنگ‌ها به کشور ما همه توسط جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بوده است.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان گفت: ساده‌ها و نادان‌هایی که فکر می‌کنند در کشوری چون آمریکا این حزب با آن حزب هدفش نسبت به جمهوری اسلامی متفاوت است به نظرم باید بروند یک دوره جامعه‌شناسی و تاریخ سیاسی کشور آمریکا، جهان و منطقه را در کلاس‌های درس بگذرانند، بعضی‌ها بعد از ۴۲ سال هنوز نفهمیده‌اند که در روش‌های آدم کشی، ترور، قتل و جنایت فرقی بین این دو حزب نیست و هدف هر دو براندازی و نابودی جمهوری اسلامی است.

وی اظهار داشت: این ترور ناجوانمردانه هم جلوه دیگری از همین روش رسیدن به هدف اصلی آمریکا است و متأسفم برای کسایی که می‌داند از مذاکره جز پالس ضعف، زبونی، تسلیم و تشویق دشمن به هجوم بیشتر به سمت کشور دریافت نمی‌شود.

ارکانی افزود: این نگاه‌ها در ادامه همان نگاهی است که پالس تسلیم و خالی بودن دستمان در برابر آمریکا را نشان داد که امروز آمریکا و نظام سلطه آن‌قدر جری شود که امروز دست به ترور ارشدترین سربازان این نظام مانند سردار شهید سلیمانی و چه دانشمند شهید فخری زاده بزند.

انتهای پیام/