سید محمود اعظمی، مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت‌وگو با صبح توس، با بیان این که خرید محصول زعفران در سال جاری به منظور حمایت از کشاورزان خرده مالک ، بر اساس دستوالعمل اجرایی خرید زعفران  به شیوه ی حمایتی خواهد بود، گفت: سقف خرید زعفران از هر کشاورز بر مبنای سطح زیرکشت وی و طبق جدول دستوالعمل حداکثر تا ۱۰ کیلوگرم خواهد بود .

وی در تکمیل این خبر با اشاره به اینکه روند خرید حمایتی زعفران در این شهرستان تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: محصول زعفران تحویلی توسط کشاورزان بایستی تولید سال جاری بوده و صرفا از کشاورزان با معرفی نامه صادره از جهاد کشاورزی شهرستان های خواف و رشتخوار تحویل گرفته شود و به هیچ وجه نباید  خرید ازعوامل واسطه و دلال انجام شود.

اعظمی  در رابطه با کارشناسی و نحوه قیمت گذاری محصول خریدرای شده از کشاورزان در این طرح، گفت: قیمت خرید انواع زعفران در 2 گرید خریداری می شود که  به ازاء هر کیلوگرم برای زعفران ممتاز نگین ۱۳۰ میلیون ریال و برای زعفران رشته ای پوشال مرغوب هرکیلوگرم ۱۱۰ میلیون ریال خواهد بود و محور و هدف اصلی دولت از خرید زعفران، حمایت از زعفران کاران خُرد است.

وی در ادامه، گفت: تا کنون 400 کیلوگرم خرید توافقی زعفران در 2 شهرستان خواف و رشتخوار با محوریت این شهرستان در راستای سیاست های حمایتی دولت و برنامه خرید حمایتی محصولات کشاورزی خریداری شده است.

انتهای پیام/