حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی، امام‌جمعه قوچان در گفتگو با خبرنگار صبح توس در قوچان با اشاره به شهادت یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد مشکل در چرخه حرکت علمی کشور است و این را از همان روزهای اول انقلاب برنامه‌ریزی داشته است.

وی با یادآوری اینکه شهید فخری زاده یکی از اندیشمندان و دانشمندان شاخص دنیا در مسائل هسته‌ای و موشکی بوده است، بیان کرد: شکی وجود ندارد که نقشه شهادت "شهید فخری زاده" توسط صهیونیست‌ها کشیده شده و نکته اساسی این است که شهادت این دانشمند علمی کشورمان نتیجه لبخند دیپلماسی چند روز گذشته به هنگام آزادی جاسوس اسرائیلی بوده است.

امام‌جمعه قوچان ادامه داد: هر وقت دشمن احساس کند حرف‌های ما به گونه است که به آن‌ها چراغ سبز نشان داده‌ایم اتفاقاتی این‌چنین رخ می‌دهد، ما نباید کوتاه بیاییم .

حجت‌الاسلام دستجردی تأکید کرد: شهادت محسن فخری زاده نشان داد که فرقی ندارد چه کسی پیروز انتخابات آمریکا باشد، بایدن و ترامپ مکمل یکدیگر هستند و در یک مسیر و برای یک هدف حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دست آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها باگذشت 42 سال از انقلاب اسلامی به‌خوبی نمایان شده است، افزود: مذاکره به‌هیچ‌عنوان ممکن نیست و هیچ‌چیز را حل نمی‌کند اما متأسفانه برخی افراد غیرانقلابی که دارای مناصبی در این نظام هستند مسئله مذاکره و گفتگو را مطرح می‌کنند.

امام‌جمعه قوچان با یادآوری اینکه طرح مذاکره و گفتگو هیچ اثری برای جمهوری اسلامی ندارد ، تصریح کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری به‌ویژه استفاده از پتانسیل جوانان توجه شود همه مشکلات و مسائل را می‌توان در داخل کشور حل کرد.

حجت‌الاسلام دستجردی یادآور شد: مذاکره ، رفت‌وآمد و لبخند زدن به آمریکایی‌ها و اروپائیان علاوه بر اینکه هیچ‌چیز را حل نخواهد کرد باعث ایجاد طمع در دشمن می‌شود.

وی بابیان اینکه مشخص نیست چرا برخی در نظام جنایات آمریکا را نمی‌بینند یا می‌خواهند خود را به ندیدن بزنند، گفت: شهادت دانشمندان هسته‌ای ما خباثت دشمنان را ثابت کرده و مردم ایران را به این اطمینان می‌رسانند در مسیری درست حرکت کرده‌اند.

امام‌جمعه قوچان تأکید کرد: شهدای علمی کشور کسانی نبودند سلاح‌های کشتار را در اختیار انسان‌های گرگ‌صفت قرار دهند بلکه دانشمندانی تلاشگر برای نجات مظلومین جهان از زیر چکمه‌های ستمکاران بوده‌اند.

حجت‌الاسلام دستجردی بروز این‌گونه اتفاقات را موجب تقویت روحیه استکبارستیزی مردم دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها کینه خود از اسلام را این‌گونه با ترور خالی می‌کنند اما این مسئله بغضی در گلوی مردم و نظام خواهد که هرلحظه امکان ترکیدن آن وجود دارد.

وی اظهار کرد: به‌طورقطع جواب قاطع و دندان‌شکنی نسبت به این ترور داده خواهد شد و همچون شهادت سردار سلیمانی آرام نخواهیم نشست.

انتهای پیام/