جعفر قنادباشی، کارشناس ارشد مسایل بین المللی در گفت و گو با خبرنگارصبح توس؛ اظهار کرد: جنایتکارانی که شهید فخری زاده و دیگر شهدای هسته ای کشور را به شهادت رساندند یقین دارند که جمهوری اسلامی ایران بنا به فتوای رهبر معظم انقلاب هیچگاه به دنبال تولید بمب اتم و سلاح های کشتار جمعی نیستند، لذا با علم به این موضوع همچنان به دنبال حذف دانشمندان کشورمان هستند.

وی علت اصلی پروژه ترور دانشمندان را پیشرفت قابل توجه ایران در حوزه صنعتی و موشکی عنوان و تصریح کرد: ترور دانشنمندان هسته ای و موشکی کشور در حالی توسط رژیم غاصب صهیونیستی انجام می شود که ایران در حال ورود به کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان است و این مهم صهیونیست ها و جبهه استکبار را آزار می دهد.

وی با بیان اینکه وجود شخصیت های علمی و هسته ای جمهوری اسلامی، صهیونیست ها را آزار می دهد، افزود: ترور دانشمندان ایرانی بیانگر عجز و ناتوانی دشمنان است و نشان داده که ائتلاف غربی عربی با شکست مواجه شده است.

قنادباشی بیان داشت: ایران در حوزه های هوافضا، نانو، هسته ای و موشکی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته، لذا جبهه استکبار با ترور شخصیت ها و دانشمندان ایرانی قصد دارد در برابر این نوع پیشرفت ها مقابله کند.

کارشناس مسایل بین الملل خاطر نشان کرد: در شرایطی که دشمنان اسلام و ایران نتوانسته اند در جنگ تحمیلی، جنگ فرهنگی و اقتصادی به اهداف نامشروع خود برسند، دست به جنایت ترور می زنند، اما این اقدامات جنایتکارانه در عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی هیچ خللی وارد نخواهد کرد.

قنادباشی تصریح کرد: تجربه نشان داده که با ریختن خون هر شهیدی به خصوص شهدای هسته ای دانشمندان بزرگ دیگری در این حوزه پرورش می یابند و عزم و اراده جوانان ایرانی را برای ورود به این حوزه ها بیشتر می کند.

این کارشناس مسایل سیاسی گفت: یقینا این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند و در وقت مناسب پاسخ دندان شکنی از سوی انقلاب اسلامی به مرتکبین آن داده خواهد شد.

انتهای پیام/