به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا جوانشیری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیشابور ظهر امروز در جلسه افتتاحیه قرارگاه مرکزی مواسات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تکیه ابوالفضلی نیشابور گفت: برای ساماندهی مباحث کمک‌های مؤمنانه و آمادگی نیروهای ارزشی و انقلابی برای مقابله با بلاهای طبیعی و غیرطبیعی قرارگاه مرکزی مواسات سردار شهید قاسم سلیمانی در شهرستان نیشابور ایجاد شد.

وی تصریح کرد: ریاست این قرارگاه با امام‌جمعه شهرستان و جانشین آن با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور خواهد بود.

وی ادامه داد: کمیته‌های خدمت‌رسانی، آموزش، اجتماعی، فرهنگی، مالی و جذب اعتبارات، سازندگی و اشتغال آفرینی، نظارت و ارزشیابی در این قرارگاه فعالیت خواهد بود.

جوانشیری افزود: این قرارگاه نیشابور را به هشت منطقه تقسیم کرده است و هر ‌منطقه به نام سردار شهیدی نام‌گذاری شده است و مسئول هر منطقه نیز روحانی شاخص آنجا مشخص‌شده است.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان نیشابور گفت: هر امام‌جمعه نیز در سرتاسر شهرستان‌های نیشابور و زبرخان یک قرارگاه محوری نیز تشکیل خواهد شد تا بتوانیم تمام شهرستان را پوشش دهیم.

وی بیان داشت: دشمن طراحی‌های مختلفی دارد و باید این‌گونه کارها را برای پاسخ به دشمن محکم و استوار بایستیم و در کنار همه مشکلات به فکر دیگران هم باشیم.

جوانشیری تأکید کرد: فقط هدف بسته‌بندی مواد غذایی نیست بلکه حرکت به سمت حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی با استفاده و شناسایی ظرفیت‌های منطقه بخش دیگری از اهداف ما هست.

رئیس سازمان تبلیغات اضافه کرد: ایجاد شبکه در هم تنیده مواسات دیگر هدف ما خواهد بود که بتوانیم مشکلات را رفع نماییم.

 

امام‌جمعه نیشابور در ادامه گفت: راه‌اندازی این قرارگاه کار بسیار بزرگی است و نشان داد که کار بسیجی یعنی چه. بدون اینکه کسی بخواهد خودش را مطرح کند، پای‌کار آمدند.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی افزود: دوستان از کارهای موازی گلایه داشتند و این کار‌می‌تواند این موازی کاری را در همه کارهای فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کند.

وی ادامه داد: خداوند برکت را در وحدت و هماهنگی قرار داده است و بر اساس آیات قرآن، دست خدا با جماعت است، اگر این قرارگاه‌ها به‌درستی راه بیافتد، در نیم ساعت می‌توانیم تمام شهرستان را اطلاع‌رسانی و پوشش دهیم.

یعقوبی گفت: امیدواریم طی دو سه ماه آینده شاهد اتفاق‌های بزرگی باشیم و مطمئن هستم این برنامه می‌تواند بخشی از کمبود نماز جمعه و سخنرانی‌ها را جبران کند و بتوانیم از این طریق حرفمان را به مردم برسانیم.

وی اضافه کرد: این شبکه می‌تواند علاوه بر انتقال حرف ما، حرف مردم را نیز برای مسئولین بیاورند.

امام‌جمعه نیشابور تأکید کرد: ورزشکاران، نخبگان و هنرمندان می‌توانند در این موضوع بسیار کمک کنند و از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

یعقوبی با اشاره به اینکه سخنگوی این قرارگاه رئیس سازمان تبلیغات خواهد بود گفت: با توجه به شرایط باید مواظب بود که شایعات برای این قرارگاه تنشی ایجاد نکند.

علی نیک‌یاد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت: خدمت به مردم نباید هدف باشد، یا اگر هدف است نباید هدف غایی باشد، هدف نهایی ما باید ایجاد تمدن نوین اسلامی باشد.

وی با بیان این مطلب که به دنبال این هستیم سامانه‌ای را ایجاد کنیم تا محرومان در هر موضوعی را شناسایی کنیم، ادامه داد: در کنار هر خدمت، باید پیوست فرهنگی داشته باشد و از همه خواهش می‌کنم با همه ظرفیت پای‌کار بیایم.

جانشین قرارگاه مردمی مواسات سردار شهید قاسم سلیمانی نیشابور گفت: به دلیل وجود مسجد در هر منطقه‌ای، اگر‌ محور را مساجد قرار دهیم می‌توانیم خدمت‌رسانی گسترده‌ای داشته باشیم.

وی اضافه کرد: نباید با کاغذبازی، جلو کار را بگیریم و تشویق کنیم مردم با ابتکارات به این قرارگاه کمک کنند.