علی آذری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس در قوچان اظهار کرد: سابقه تاریخی این کشور حکایت از آن دارد که هر جا اعتمادی به بیگانه صورت گرفته ضربه خورده‌ایم اما برخی‌ها اصرار دارند در شرایط به وجود آمده می‌توان به آمریکا اعتماد کرد.

وی با یادآوری اینکه یکی از دلایل عمده عقب‌افتادگی افغانستان به گواه مردم و مسئولان آن کشور حضور آمریکا بوده گفت: متأسفانه عده‌ای روشنفکرنما در ایران نیز که در بدنه دولت هم وجود دارند به‌جای توسل به داشته‌ها و تاریخچه قوی ایران به دنبال دیدگاه و نظرات شخصیت‌ها و کشورهایی می‌روند که نظرشان همیشه بر عقب‌ماندگی ایران بوده است.

آذری تصریح کرد: بر اساس تاریخچه ایران و نظرات سیاست‌مداران بی‌طرف و به گواه تکه‌های جداشده از ایران می‌توان گفت دشمن همیشه به فکر از بین بردن نظام اسلامی هستند، لذا این تحریم‌ها و مذاکرات قطعاً نمی‌تواند گشایشی در مشکلات اقتصادی کشور داشته باشد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز در برخی از عرصه‌های مدیریت کشور نفوذی‌ها پای‌کار آمده و تخصص و تعهد را فدای سیاست‌های خودکرده‌اند.

وی افزود: وضعیت اقتصادی فعلی در کشور گره‌خورده با مدریت بی‌تدبیر و مدیریت سیاست‌باز و این گره آن‌قدر محسوس است که به‌خوبی می‌توان حس کرد، امروز شجاعتی در بین برخی از کارگزاران دیده نمی‌شود زیرا نه‌تنها بی تعهد هستند بلکه سیاست اولویت آن‌هاست .

آذری یکی از دغدغه‌های اصلی این روزهای نظام را مسئله اقتصاد دانست که طی 10 سال گذشته بارها مقام معظم رهبری روی آن تأکید کرده‌اند و خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال جهش تولد تاکنون رفتاری از ارائه راهکار عملی مبنی بر پیاده‌سازی منویات مقام معظم رهبری از ناحیه مسئولین دیده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه انتظار مقام معظم رهبری از شورای اقتصادی گره‌گشایی محسوس از اقتصاد برای مردم بوده اما به نظر می‌رسد این شورا تاکنون موفق نبوده است تصریح کرد: شاید یکی از دلایل عدم موفقیت نبود شجاعت و پیگیری جدی است .

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظام اسلامی ایران در هیچ حوزه‌ای با کمبود مواجه نیست اما شورای اقتصادی از قدرت قوه مقننه، مجریه و قضائیه برای عارضه‌یابی ، کنار زدن موانع و توجه به راهبردهای ارائه‌شده توسط رهبر انقلاب پیگیری جدی ندارد.

وی بابیان اینکه اگر قانونی مخل نظام تولید باشد این شورا حتی توانایی این را دارد که فعلاً آن قانون را کنار بگذارد، تصریح کرد: اصلی‌ترین مسئله در به نتیجه رسیدن فعالیت‌های این شورای داشتن شجاعت، پیگیری جدی و همت در رفع موانع تولید است.

آذری با اشاره به اینکه امروز همت و شجاعت و جدیت در پیگیری کارها در بدنه قوه مقننه وجود دارد، گفت: متأسفانه در قوه مجریه و بدنه بزرگ دولت کارگزارانی وجود دارند که صرف‌نظر از عدم شایستگی و کاردانی ، شجاعت لازم را نیز ندارند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در سیستم اداری مدیری کار مردم را راه نیندازد کسی از او بازخواست نمی‌کند، گفت: در مسئله جهش تولید باید راهکارها کاربردی و راهبردی ارائه شود و مردم این راهکارها به‌صورت ملموس احساس کنند.

انتهای پیام/