به گزارش صبح توس؛ در راستای محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه در روستاها، با مشارکت و همکاری بسیج طرقبه و بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز، طرح ویزیت رایگان خدمات پزشکی برای بیماران در روستاهای بخش طرقبه در حال اجرا است.

طرح خدمات پزشکی ویزیت رایگان از سال ۹۸ به مناسبت هفته بسیج شروع شد و امسال دومین سال اجرای این طرح در روستاهای بخش طرقبه است.

در این طرح تعامل و همکاری بین حوزه و پایگاه‌های مقاومت بسیج  بخش طرقبه و بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز انجام شده است که این تعامل باعث شده از طرفی خانواده های روستایی از خدمات پزشکی رایگان در محل زندگی خود بهره‌مند شوند و از طرفی هم مردم به بسیج و عملکرد  بسیج دلگرم و امیدوار شدند.

این طرح  همزمان با اولین روز از هفته بسیج شروع شده است و تا پایان هفته بسیج  ادامه دارد، در این طرح از ظرفیت ۶ پزشک متخصص خانواده، ۶ بهیار و ۶ دارویار و بسیجیان بخش طرقبه در راستای خدمات رسانی به خانواده های روستایی استفاده شده است و تاکنون بیش از ۲۵۰ بیمار در روستاهای: مایان سفلی، نقندر، جاغرق،  مایان علیا و دهبار از خدمات پزشکی رایگان در این طرح بهره مند شدند و  مردم روستاهای کنگ و  ازغد نیز در روزهای آینده  از خدمات پزشکی رایگان این طرح بهره مند می شوند.

در مدت اجرای طرح پزشکی ویزیت رایگان در روستاهای بخش طرقبه، هر روز یک پزشک متخصص، یک بهیار و یک دارو یار از بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز به همراه یک تیم از  بسیجیان حوزه و پایگاه های مقاومت بسیج طرقبه در روستاهای مشخص شده به منظور ارائه خدمات به خانواده های روستایی در محل خانه بهداشت و یا مساجد مشخص شده حضور دارند.

 

 

 باتوجه به شیوع بیماری کرونا، آغاز فصل سرما و بارش برف و باران در بعضی روستاهای بخش طرقبه که گاها شرایط سختی از نظر رفت و آمد و دسترسی به شهر طرقبه و مراکز درمانی و پزشکان را برای مردم و به ویژه سالمندان و افرادی که از نظر مالی کم توان هستند به وجود می آورد.

اجرای طرح ویزیت رایگان خدمات پزشکی بسیج در این روستاها تا حدودی توانسته این مشکلات را کاهش دهد و مردم روستایی بدون صرف کمترین هزینه در محل زندگی خود از خدمات پزشکی بهره مند شوند و همچنین اجرای این طرح بسیج را در راستای محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه در روستاها که همان هدف اصلی خدمات رسانی بسیج است بیش از پیش موفق داشته است.

انتهای پیام/