مصطفی رضایی، بسیجی نخبه مشهدی نیز در گفت و گو با خبرنگارصبح توس، اظهار کرد: اختراع و ساخت محصولات وارداتی با فناوری های انحصاری شرکت های خارجی همواره یکی از بزرگترین دغدغه ما بود که در این راستا تحقیقات و مطالعات فراوانی را انجام دادیم.

وی افزود: یکی از صنایعی که از درباز کشور وابسته به واردات بود، صنعت اتوماسیون صنعتی و ماشین سازی است که در این خصوص به صورت اختصاصی وارد بحث ساخت راه بندهای امنیتی و ترافیکی شدیم و حدود دو سال است که در این خصوص فعالیت داریم و موفق به ساخت راه بندهای ترافیکی و امنیتی با رعایت تمام استانداردهای بین المللی شدیم.

رضایی خاطر نشان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا و نیاز جامعه به ساخت محصولات ضدعفونی کننده، ما به سمت ساخت دستگاه های ضدعفونی کننده اتومات و دستی رفتیم که خوشبختانه توانستیم تا حدودی نیاز بازار را به این موضوع رفع کنیم و بازخورد مناسبی را از مشتریان گرفتیم.

این بسیجی نخبه مشهدی بیان کرد: تاکنون در داخل کشور تولیدکننده ای که بتواند با استانداردهای جهانی اقدام به تولید راهبندهای استاندارد کند، نداشتیم از این رو، محصولات ما سالانه از خروج ده ها هزار دلار از کشور جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اشتغال آفرینی برای 5 نفر، گفت: این تعداد اشتغال مستقیم ایجاد شده است و برای ده ها نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شد که جای بسی خوشحالی است که توانسته ایم در این وضعیت بد اقتصادی و بی کاری سهم کوچکی در خصوص ایجاد اشتغال داشته باشیم.

رضایی تصریح کرد: در حال حاضر ما از مسئولان تنها درخواست حمایت های معنوی داریم بدین معنی که ما در ابتدای امر برای گرفتن استاندارهای لازم با مشکل مواجه شدیم زیرا استانداردی در این خصوص تعریف نشده بود از طرف دیگر به دلیل اینکه اکثر مشتری های ما ادارات دولتی هستند، ما نتوانسیتم علی رغم تلاش های فراوان با آن ها ارتباط بگیریم.

این بسیجی نخبه مشهدی یادآور شد: یکی از مشکلات اصلی تولید کنندگان، بازاریابی محصولات است لذا اگر دولت بتواند زنجیره تولید را به درستی به زنجیره مصرف متصل کند مشکلات بسیاری از تولیدکنندگان حل می شود.

انتهای پیام/