ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در گفت وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: بیش از 5 هزار هکتار از اراضی شهرستان خلیل آباد زیر کشت باغات انگور است و سالیانه بیش از 120 هزار تن انگور و 20 هزار تن کشمش از این باغات تولید می شود.

وی با بیان اینکه جوانان خلیل آباد باید نسبت به فعالیت های نوین کشاورزی و ایجاد گلخانه اهتمام ویژه ای داشته باشند، خاطرنشان کرد: 8.5 هکتار گلخانه در سطح شهرستان داریم که اولویت شهرستان بر گسترش فعالیت های کشاورزی بر مبنای گلخانه ای است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه تمام زیرساخت های مجتمع گلخانه ای خلیل آباد فراهم شده و آماده فعالیت فارغ التحصیلان کشاورزی در شهرستان است، تصریح کرد: 30 نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی در این گلخانه کار خود را شروع کرده اند و این مجتمع گنجایش 50 نفر دیگر را دارد تا فعالیت اقتصادی کشاورزی خود را در شروع کنند.

وی همچنین از واگذاری 41 هکتار از شهرک صنعتی خلیل آباد خبر داد و اذعان کرد: هر هکتار از باغات انگور در شهرستان خلیل آباد برای 160 نفر، هر هکتار از باغات انار برای 110 نفر و هر هکتار پسته برای 70 نفر در فصل های کاشت، داشت و برداشت ایجاد اشتغال دارد.

قاسم پور با بیان اینکه فصل برداشت محصولات در شهرستان از خردادماه آغاز و با برداشت زعفران در آذرماه و دی ماه ادامه دارد، عنوان کرد: اقتصاد خلیل آباد بر پایه کشاورزی است و می توانیم پذیرای حضور افراد سرمایه گذار در زمینه صنایع مربوطه باشیم و شرایط آن برای سرمایه گذاری فراهم است.

وی با تاکید بر اینکه مجوزهای لازم برای ایجاد ناحیه صنعتی در روستای جابوز دریافت شده است، تشریح کرد: یکی از برنامه های شهرک های صنعتی استان، ایجاد ناحیه صنعتی در روستای متقاضی است که مجوز ایجاد ناحیه صنعتی در جابوز به عنوان اولین روستای شهرستان دریافت شده است.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه روستای جابوز دارای جمعیت و ظرفیت خوبی در بحث اقتصادی است و می تواند با ایجاد کارخانجات یا کارگاه های تولیدی پایلوت خوبی در ایجاد ناحیه صنعتی شهرستان باشد، بیان کرد: مجوز ناحیه صنعتی برای هر روستا به صورت مجزا صادر می شود و از روستاهای دیگر که متقاضی سرمایه گذاری هستند دعوت می شود.

انتهای پیام/