رسول زیدانلو، فرمانده سپاه درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) بسیج را مظهر وحدت میان افراد یک ملت دانست و گفت: امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است که هدف دارد میان آحاد مردم ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی کند؛ مهمترین راه مقابله با این تهاجم، حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید کامل به آینده و مراقبت جدی در تشخیص‌ها است.

وی افزود: بسیج بزرگترین سازمان مردم نهاد جهان است که از انسانهای پاک و با اخلاص دارای روحیه ایثار، شهادت و آماده خدمت به نظام و انقلاب و مردم تشکیل شده است.

فرمانده سپاه درگز تبیین کرد: عرصه حضور بسیج عرصه خدمت و جهاد است، حضور بسیج از همان ابتدای انقلاب تاکنون در عرصه های خدمت رسانی، اقتصادی و فرهنگی نشان از همت بالای این نهاد در پیش برد اهداف جمهوری اسلامی و خدمت رسانی به آحاد جامعه است.

زیدانلو با اشاره به اجرای برنامه های مختلف هفته بسیج عنوان کرد: از ابتدای هفته بسیج مستضعفین بیش از 150 عنوان برنامه به همت بسیجیان پایگاه ها و حوزه های مقاومت سطح شهرستان  با رعایت کامل و دقیق شیوه نامه های بهداشتی در حال اجراست.

وی تشریح کرد: رزمایش گشتهای امر به معروف و تذکر لسانی با موضوع رعایت مسائل بهداشتی به صورت روزانه، توزیع بسته های حمایتی و معیشتی بین نیازمندان، تجلیل از مدافعان سلامت، دیدار کارکنان سپاه با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، اردوهای جهادی محله محور و تهیه و توزیع ماسک بین همشهریان بخشی از اقدامات جاری در هفته بسیج است.

فرمانده سپاه درگز تصریح کرد: در این میان با توجه به شیوع کرونا در شهرستان و الزام رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تجمع، برخی برنامه ها همچون معرفی روزانه یک کتاب از زندگینامه شهدا، کتب برگزیده از نگاه رهبری، فعالیت های بصیرتی گردان های سایبری، حلقات صالحین، یادواره شهدا و ... به صورت مجازی اجرا می شوند.

وی خاطرنشان کرد: حضور بسیجیان در اردو های جهادی تکمیل, مرمت و تحویل منزل معسرین، برپایی ایستگاه خدمت رسانی با هدف جمع آوری کمکهای مومنانه در مساجد، اردوهای جهادی رنگ آمیزی و زیباسازی مدارس از دیگر برنامه هایی است که با هدف خدمت رسانی و امیدآفرینی در مردم، در طول این هفته اجرا شده و ادامه دار خواهد بود.

انتهای پیام/