به گزارش صبح توس؛ محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: این جلسه باتوجه‌ به نکات مطرح‌شده ستاد کرونا برای رعایت پروتکل‌ها، بدون حضور میهمانان و خبرنگاران برگزار می‌شود که امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم با شکست ویروس کرونا جلسات را بهتر برگزار کنیم.

وی ادامه داد: درخشان‌ترین حوزه دفاع مقدس، بسیج بود که این روز را به فعالان این حوزه تبریک می‌گویم، بسیجیان جدا از هر نگاه جناحی برای دفاع از انقلاب تلاش می‌کنند و مایه افتخار هستند.

وی درباره خبر فوت حجت‌الاسلام راستگو گفت: او جدا از نوگرایی‌اش در بیان مسائل دینی داشت، از مبارزان انقلابی شهر مشهد و از همشهریان ما بود.

به‌گفته وی، لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون‌های مربوط درحال بررسی است که گام بزرگی را در راستای توسعه همراه خواهد داشت و افتخار بزرگ و ماندگاری برای شهر مشهد است.

وی در ادامه افزود: برنده این میدان مردم‌اند و ما به‌دنبال تحقق خواسته‌های مردم بوده‌ایم و در راستای خدمت‌رسانی به مردم در این شرایط سخت کرونا در کنار مردم هستیم و بدون هیچ تعللی وظایف خود را انجام می‌دهیم.

حیدری با بیان اینکه این شورا برآمده از رأی مردم است و احترام به نظر اعضا، احترام به نظر مردم است خاطرنشان کرد: شهرداری باید مجری مصوبات شورا باشد و وظیفه نظارتی شورا همیشه پابرجاست و همچنین تمکین به مصوباتی که مراحل خود را طی کرده برای مردم اعتمادآور است و در راستای اثرگذاربودن مردم این نکته بسیار مهم است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با بیان اینکه رویکرد هم‌افزایی اتفاق مبارکی است که در شهر مشهد شکل گرفته است، افزود: دیوان عدالت اداری یگانه مرجعی است که می‌تواند مانع اجرای مصوبات شورای شهر شود و ما در شورای پنجم به‌شدت پیگیر مصوبات برای شیرین‌کردن کام مردم هستیم.
به‌گفته وی، موضوع افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب‌ها موضوعی است که همکاران مناطق به آن اهتمام داشته‌اند و موضع مدیریت شهری خدمت به این افراد است و گرم‌خانه‌های زیادی درحال آماده‌سازی است و در روز‌های آینده با مشارکت دیگر دستگاه‌ها، این افراد به‌ شکلی گسترده جمع خواهند شد.

مصوبات جلسه علنی شورای شهر مشهد

نام‌گذاری بولوار شهید چراغچی ۱۳ (صدمتری) تا بولوار خیام نیشابوری به‌نام شهید رجب‌علی محمدزاده تصویب شد.
اصلاح محاسبات عوارض اعیان و معابر شهری دیگر مصوبه‌ای بود که به‌دلیل کارشناسی بیشتر در شورای اسلامی شهر مشهد با رأی موافق اعضا به کمیسیون‌های مربوط برگشت داده شد.

لایحه خرید و تملک اراضی و املاک واقع در خط ۳ قطارشهری مشهد نیز به تصویب اعضای شورا رسید.

اصلاح مصوبه عوارض کسب و پیشه نیز برای باشگاه‌ها، کلوپ‌ها، کیوسک‌ها، مجموعه‌های آبی، آموزشگاه‌های خطاطی و نقاشی، کتاب‌فروشی‌ها، محصولات فرهنگی، نشریات ادواری و آتلیه‌ها نیز بررسی شد که امسال باتوجه‌به شرایط کرونا این محاسبه صفر در نظر گرفته خواهد شد، ولی چنانچه در سال‌های آینده شرایط بهبود یابد، این عوارض نیز تغییر خواهد کرد. این معافیت در شورای اسلامی شهر مشهد تصویب نشد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مربوط برگشت داده شد.

انتهای پیام/