رضا حسینی، معین اقتصاد مقاومتی بخش احمد آباد مشهد در طرح مثلث اقتصادی، در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: معین‌های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی جزء سرمایه‌های اجتماعی استان به حساب می‌آیند که پای‌کار اقتصاد، فرهنگ و اشتغال آمده‌اند و باید از آن‌ها حمایت شود.

وی با تأکید بر اینکه طرح مثلث اقتصادی توفیقات فراوانی را برای خراسان رضوی به همراه داشته است، گفت: طرح مثلث اقتصادی نشان داد که اعتماد برای واگذاری کار به بخش خصوصی وجود دارد و اگر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری طی این چند سال نگاهی بی اندازیم به طرح مثلث اقتصادی می‌رسیم که در واقع این طرح، یک روش عملیاتی برای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

معین اقتصاد مقاومتی بخش احمد آباد مشهد تصریح کرد: با اجرای طرح مثلث اقتصادی در خراسان رضوی، این استان به الگویی برای استان‌های دیگر تبدیل شده است و هم اکنون بر اساس آمار منتشره از اداره آمار و اقتصاد، خراسان رضوی از نظر شاخص‌های اشتغال و GDP، تبدیل به یک استان سرآمد شده است که قطعاً مدل مثلث اقتصادی در این موفقیت بی تأثیر نبوده است و می توان گفت طرح مثلث اقتصادی باعث کاهش بیکاری و افزایش تولید ناخالص خراسان رضوی شد.

حسینی یادآور شد: از همین‌جا ما اعلام می‌کنیم که تمامی معین‌های اقتصادی استان همانطور که پیش از این پای‌کار حل مشکلات اقتصادی و اشتغال استان بوده اند پس از این نیز پای‌کار خواهد بود و تنها از مسئولان امر می خواهیم تا زمینه فعالیت بهتر این معین ها فراهم شود و موانع پیش روی آن‌ها برداشته شود تا آن‌ها بتوانند به وظایف خود به درستی عمل کنند.

نماینده شرکت ایران خودرو خراسان رضوی در طرح مثلث اقتصادی از ورود طرح های اشتغال زایی متعدد به این دفتر خبر داد و گفت: طرح هایی نظیر بسته بندی زعفران و چای، تولید مصنوعات چرمی و مصنوعات چوبی، تولید لامپ کم مصرف، راه اندازی مراکز بوم گردی در دو رباط تاریخی و تعدادی طرح زودبازده و توسعه ای دیگر، به مرحله اجرا رسیده است و در حال مطالعه روی طرح پارک های بادی و تیرپارک با هدف استفاده مسافران و رانندگان هستیم.

وی همچنین اضافه کرد: در حوزه کشاورزی و دامداری نیز، توسعه مزرعه ۳۵۰ هکتاری پسته به ۸۰۰ هکتار و ایجاد مجتمع های دامپروری را به منظور کمک به تأمین گوشت مورد نیاز شهر مشهد در دستور کار داریم.

حسینی با اشاره به اینکه یک پنجم نیروهای شرکت، از مردم محلی وروستاهای اطراف به خدمت گرفته شده اند، اظهار داشت: یکی از عوامل موثر در پایداری شرکت و امیدواری به  توسعه منطقه، همین موضوع است.

وی در پایان خاطر نشان شد: در حال حاضرتفاهم نامه اجرای ۴۲ طرح در حوزه خدمات، صنایع دستی، گردشگری و صنایع خرد را با حضور سرمایه گزاران محلی و استانی منعقد کرده ایم که بودجه مورد نیاز آن ۱۶۴۷میلیارد ریال برآورد شده است و همچنین  ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر اشتغال زایی در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/