به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه، صبح امروز در دومین روز هفته بسیج در دیدار با فرمانده ناحیه بسیج این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مسایلی که تبیین نشده، مدیریت امام راحل در ۸ سال دفاع مقدس است که چگونه توانست با تشکیل بسیج و اوردن مردم به صحنه دفاع از انقلاب اسلامی این دوران سخت جنگ تحمیلی را مدیریت کند.

وی تصریح کرد: امام با فرمان بسیج مردمی جنگ را از حالت گروه خاص به مردم تسری داد تا مردم دفاع از نظام اسلامی را وظیفه شرعی و دینی خود بدانتد و با سازماندهی خاصی که انجام گرفت در جبهه ها حماسه افریدند و علی رعم پشتیبانی همه مستکبران عالم دشمن بعثی را از خاک وطن دور و موفقیت های زیادی کسب کردیم.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: پس از مدیریت امام راحل، بسیج توسط مقام معظم رهبری مدیریت شد و مقام عظمای ولایت مساله بسیج را اینگونه تشریح کردند که بسیج یعنی حافظ انقلاب در عرصه های مختلف و این بدان خاطر است که هر کجا نطام به بسیج نیاز داشته، بسیج با تمام قدرت و اخلاص و ایثار کامل از نظام دفاع می کند.

وی با بیان اینکه بسیج نیروی کارامد در همه عرصه ها و میدانهاست، اظهار داشت: هفته بسیج امسال در موقعیتی است که ویروس منحوس کرونا جهش خاصی پیدا کرده و طرح مسجد سنگر سلامت برای از بین بردن زنجیره کرونا اقدام مناسب و بجایی است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی گفت: به ائمه جماعات، هیئت امنا و بسیجیان توصیه می کنم که حضور جمعی مردم به معنای جماعت مناسب نیست، اما حضور روحانیت و فرماندهان بسیج در مساجد برای عملی ساختن طرح مسجد سنگر سلامت و پشتیبانی از این طرح الزامی است.

وی افزود: بسیج یک تفکر است و این یعنی وحدت و انسجام حول محور ولایت، لذا این تفکر باید جهانی بشود.

انتهای پیام/