به گزارش صبح توس؛ سردار علی اکبر افراسیابی، معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: تشکیل بسیج گنجی بی پایان و صندوق ذخیره دائمی برای انقلاب اسلامی است و در چهل ویکمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین، بسیج در بحران ها و صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته است.

وی شعار امسال هفته بسیج را «بسیج، پیشرو در خدمت و امیدآفرین» اعلام کرد و افزود: بسیج در طول انقلاب اسلامی همیشه امیدآفرین بوده و پیشرو در خدمت گذاری به ملت و انقلاب اسلامی بوده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) گفت: ویروس کرونا گریبان‌گیر جامعه است و روزانه تلفات زیادی هم بر اثر این کرونا داشتیم و امیدواریم با برنامه‌های هفته بسیج و سالگرد شهید سلیمانی بتوانیم برگ زرینی در سابقه بسیح در صفحه انقلاب اسلامی بنگاریم.

وی افزود: اولین برنامه اجرای طرح شهید سلیمانی با موضوع «مسجد، سنگر سلامت» در آستانه هفته بسیج آغاز شده و در 2 هزار پایگاه بسیج و با حضور بسیجیان خدمت گذار و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت استان و ستاد کرونا این برنامه آماده آغاز است و اوج این اقدامات در هفته بسیج خواهد بود.

سردار افراسیابی ضمن اشاره به اجرای برنامه های هفته بسیج با هدف کاهش سیر صعودی کرونا تصریح کرد: بسیج همچنان که در بحران های مختلف حضور داشته در این صحنه نیز تأثیرگذار خواهد بود و باتوجه به تلاش دشمن برای ناامید کردن مردم از انقلاب اسلامی و ایجاد صحنه های ناامیدکننده در هفته بسیج برنامه‌ای تحت عنوان رزمایش خدمت با توجه به شعار هفته بسیج امیدواریم موجب امیدآفرینی مردم باشیم.

وی افزود: در یک روز از هفته بسیج رزمایش خدمت در امر به معروف و نهی از منکر با حضور تیم های بسیج در قالب هزار گروه 4 نفره و باهمکاری حضور 2200 هسته اجتماعی در سراسر استان در اماکن مختلف جامعه از جمله بازارها و محله ها با هدف رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: برقراری امنیت و آرامش خاطر برای مردم دارای اهمیت است و برنامه دوم نیز رزمایش خدمت امنیت است که بیش از 3300 تیم گشت در قالب گروه های 5 نفره گشت های محله محور با هدف برقراری امنیت مردم در محله های مختلف خواهند داشت.

وی افزود: رزمایش خدمت معیشتی از دیگر برنامه ها است و در این روز حدود 20 هزار بسته معیشتی در قالب کمک های مومنانه توزیع خواهد شد و البته رسیدگی به وضعیت معیشتی محرومان در استان به صورت داوطلبانه و گسترده تر در حال اجرا است.

سردار افراسیابی با بیان اینکه اشتغالزایی کمک مهمی در راستای تأمین معیشتی است و باید به آن توجه شود خاطرنشان کرد: کمک به پرداخت اجاره بهای مسکن و مغازه ها توسط تیم های جهادی بسیج انجام خواهد شد و در سرفصل برنامه رزمایش خدمت جهادی، حدود هزار گروه جهادی بسیج در قالب گروه های 5 تا 15 نفره در تعمیر منازل معسرین، لایروبی قنوات و رفع مشکلات محلات و مدارس فعال هستند.

وی افزود: رزمایش خدمت فرهنگی به مناسبت میلاد امام حسن عسکری(ع) در سراسر استان و 2500 نقطه خیابانی در شام میلاد این امام همام با رعایت پروتکل های بهداشتی جشن میلاد را برگزار خواهیم کرد و از تجمعات بدون ملاحظات بهداشتی خودداری خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) گفت: رزمایش خدمت تجلیل از ایثارگران، خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان دیگر برنامه هفته بسیج است و تقدیر از کلیه رزمندگان که از هفته دفاع مقدس شروع شده در دهه فجر به پایان خواهد رسید.

وی ضمن اشاره به برنامه رزمایش خدمت در فضای مجازی افزود: برای آشنایی والدین و مردم در راستای استفاده صحیح از فضای مجازی توجیه شوند و در فضای مجازی نیز قابلیت ارائه خدمات وجود دارد لذا در این روز از طریق فضای مجازی کلاس های مشاوره حقوقی، تحصیلی و خانوادگی در استان برای بالا بردن سطح سواد رسانه ای مردم صورت خواهد گرفت و برنامه های دیگری نیز در بیش از 12 هزار رده مقاومت بسیح به صورت خودجوش برای گرامیداشت هفته بسیج برگزار می شود.

سردار افراسیابی در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهار کرد: سامانه های مختلفی برای توزیع کمک های مومنانه برای رسیدگی بهتر به معیشت محرومان طراحی شده و برخی از تشکل های مردمی خدمات رسان هماهنگی کلی وجود دارد و معاونت اجتماعی بسیج مناطق آسیب زا در استان راشناسایی کرده است.

وی افزود: بیش از 140 نقطه آسیب‌زا در استان خراسان رضوی شناسایی کردیم و در هر منطقه ورود می‌کنیم تا افراد آسیب آفرین راشناسایی می کنیم تا بتوانیم اقدامات را هدفمند پیش ببریم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) اظهار کرد: بسیج در موضوع اشتغالزایی کارگاه‌های خوداشتغالی بسیاری را در سطح استان راه اندازی کردیم و باتوجه به شیوع کرونا اماکن ورزشی بسیج برای کمک‌رسانی در اشتغالزایی و خدمات جهادی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه تلویزیونی «بزرگراه» ویژه هفته بسیج در این ایام از هفته آینده در سیمای خراسان پخش خواهد شد و اکران شهری متفاوتی با محوریت ارتباط گیری با دهه هفتاد و هشتاد در مشهد صورت خواهد گرفت.

سردار افراسیابی تصریح کرد: رونمایی از کتابی با موضوع زندگی نامه شهدای مدافع حرم انجام خواهد شد و هر ساله بسیج تجمعات پرشوری و چند هزار نفری داشته ولی امسال باتوجه به شیوع کرونا تمامی مأموریت‌های بسیج برای ارتقای دستورالعمل های بهداشتی و حفظ سلامت مردم در برابر این ویروس اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/