به گزارش صبح توس؛ علی اکبر لبافی، دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با معین‌های اقتصادی منتخب استان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: پس از رفتن استاندار سابق خراسان رضوی دو رویکرد در خصوص ادامه کار معین های اقتصادی استان مطرح شد و امروز شاهد آن هستیم که در حوزه اجرای ممکن است در دستگاه های اجرایی در شهرستان ها کمی تزلزل ایجاد شده باشد اما در خصوص معین های اقتصادی هیچ تزلزلی ما شاهد نیستیم و با قوت به کار خود ادامه داده اند.

وی افزود: از ابتدای شروع طرح مثلث اقتصادی حدود 4 هزار کسب و کار در خراسان رضوی ایجاد شده است که از این تعداد 3290 کسب و کار مورد تائید قرار گرفته اند که از این تعداد حدود 2 هزار کسب و کار به بهره برداری رسیده است.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی بزرگترین آسیب طرح مثلث اقتصادی را تغییرات مدیریتی دانست و خاطر نشان کرد: در برخی شهرستان های ما مانند درگز، معین های اقتصادی عملکرد بسیار خوبی داشته اند.

لبافی بیان کرد: وضعیت فعلی فعالیت های اقتصادی تائید شده توسط 171 معین اقتصادی خراسان رضوی از ابتدای سال بدین گونه است که 9 طرح در مرحله تهیه طرح توجیهی، 128 طرح در مرحله اخذ مجوزهای لازم، 884 طرح در مرحله درخواست تسهیلات، 462 طرح در مرحله اجرایی و 1821 طرح به مرحله بهره برداری کامل رسیده اند.

وی تصریح کرد: اکثر معین های اقتصادی در خراسان رضوی به بهترین شکل به وظایف خود را عمل کرده اند و تنها معین های اقتصادی شهرستان ها کلات و سرخس عملکرد قابل قبولی نداشته اند که امیدواریم به زودی در این دو شهرستان نیز شاهد تحول در اقدامات معین های اقتصادی باشیم.

انتهای پیام/