حجت الاسلام چهکندی نژاد، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: اگر ما مبارزه با آمریکا را کنار بگذاریم آیا مشکلات حل می‌شود و مشکل دیگری نخواهیم داشت؟ باید بدانیم حل مشکلات اقتصادی در درون کشور است و مطمئناً ظرفیت‌های خود را با روحیه جهادی و مدیر جهادی مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه طرف‌داران غرب و آمریکا اعتقاد دارند که همه کشورها باید تسلیم صرف آمریکا باشند ولی باید بدانیم که هر چه عقب‌نشینی کنیم زیاده‌خواهی‌های آمریکا بیشتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: هزینه ایستادگی و مقاومت مطمئناً کمتر از هزینه سازَش است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه با تأکید بر اینکه امروزه شاهد شدیدترین فشارها و تحریم‌های آمریکا بر ملت ایران هستیم، تصریح کرد: بیشتر مشکلات اقتصادی امروزه به درون کشور بازمی‌گردد و کم‌کاری‌هایی نظیر عدم نظارت بر بازار و گرانی‌های افسارگسیخته نیز به آمریکا ربط ندارد و باید این را از درون کشور دنبال راه‌حل باشیم.

وی با اشاره به اینکه با اقتصاد مقاومتی می‌توانیم از اقتصاد وابسته به نفت و خام‌فروشی در برخی از صنایع رهایی پیدا کنیم، اذعان کرد: حق هر ملتی است که بر اساس فرهنگ و هویت و منافع ملی خود عمل کند و برای امنیت ملی و گسترش عمق راهبردی خود برنامه‌ریزی کند.

چهکندی نژاد با بیان اینکه تا زمانی که به خارج کشور برای حل مشکلات نگاه کنیم مطمئناً دردی از ما حل نخواهد شد، عنوان کرد: تا زمانی که دولت‌ها به دنبال مذاکره با آمریکا باشند مطمئناً تجربه چهل‌ساله انقلاب نشان داده که به جایی نخواهیم رسید ولی اگر با روحیه جهادی به درون کشور نگاه کنیم، قطعاً موفق خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه اختلالاتی در حوزه بانکی، مالیات، گمرک و مشکلاتی که در ارزش پول ملی داریم و تا زمانی که این موارد اصلاح نشود مطمئناً سرمایه‌گذار خارجی وارد نمی‌شود، تشریح کرد: برگشت پول‌های بلوکه شده در کشورهای دیگر می‌تواند رونق اقتصادی ایجاد کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه با اشاره به اینکه راه‌حل مشکلات کشور روی کار آمدن یک دولت جوان و انقلابی است که دل در گرو مذاکره با غرب نداشته باشد و مشکلات را از درون پیگیری کند، بیان کرد: اگر در زمینه معدن، کشاورزی و سیاست‌های اقتصادی مقاومتی به‌خوبی کار کنیم مطمئناً مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد و هرکجا نگاه به غرب و وابستگی به غرب مطرح بوده مطمئناً ما شکست خورده‌ایم.

انتهای پیام/