به گزارش صبح توس؛ یکی از مشکلاتی که با فرارسیدن فصول سرد سال و کاهش محسوس دمای هوا، در شهرها خودنمایی می کند، بحث نداشتن مسکن و بی سرپناه بودن افرادی است که در اصطلاح از آنها با نام کارتن خواب یاد می شود.

اگر از سوی مسئولین شهرستانها، تدابیر مناسبی برای اسکان این افراد که متاسفانه تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است دیده نشود، ممکن است بر اثر سرمای هوا جان خود را از دست داده یا دچار بیماری های زیادی شوند و بقیه اعضای جامعه را هم درگیر بیماری کنند.

یکی از شهروندان درگزی در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: تابستان برای افراد نیازمندی که فاقد خانه هستند واقعا یک نعمت است چرا که می توانند شبها بدون دغدغه سر به زمین بگذارند اما تحمل سرمای شدید شبهای پاییز و زمستان واقعا مشکل است.

وی تاکید کرد: مسئولین شهرستان باید در این ایام فکری کنند تا نیازمندان واقعی بتوانند شبها با خیال آسوده در یک مکانی استراحت کنند و حداقل از نعمت یک وعده غذای گرم و استحمام و نظافت بهره ببرند.

ولی اله واعظ طبسی بخشدار مرکزی درگز یکی از اقدامات مهم مسئولین را مراقبت و حمایت از همه اقشار جامعه بالاخص افراد بی خانمان دانست و تاکید کرد: وظیفه انسانی، دینی و شرعی همه مردم و مسئولین کمک به نیازمندان است؛ در شرایط فعلی بهترین راه کمک به این افراد، فراهم کردن یک رفاه نسبی است که گرمخانه از جمله مصادیق آن است.

وی افزود: در این قضیه باید به گونه ای عمل شود که فرایند شناسایی، هدایت و حمایت افراد نیازمند همراه با اعتماد و رغبت به حضور در گرمخانه ها باشد؛ ما هم برای تحقق این امر چه در سطح شهر و چه در سطح روستاها از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

توحید غلامی رییس شورای شهر درگز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص میزان پیشرفت ساختمان گرمخانه شهرداری درگز گفت: به همت یکی از خیرین شهرستان و با پیگیری های شهرداری و شورای شهر درگز، از زمان کلنگ زنی گرمخانه تاکنون برای این مجموعه بیش از 200 میلیون تومان هزینه شده و هم اکنون بخشی از دیوارکشی و سقف ساختمان تکمیل شده است.

وی افزود: اکنون در حال پیگیری هستیم تا از طریق مزایده، یک قطعه زمین اهدایی به شهرداری را بفروشیم تا بتوانیم هزینه آن را صرف پروژه گرمخانه کنیم؛ تنها مشکل ما برای تکمیل این پروژه نیاز مالی است؛ لذا از مردم عزیزی که به هر نحوی می خواهند در امور خیر شریک شوند خواهشمندیم ما را در ادامه کار یاری کنند؛ البته با وجود مشکلات مالی کار تعطیل نشده و اقدامات خوبی در حال انجام گرفتن است.

رئیس شورای شهر درگز تبیین کرد: برنامه هایی هم برای آینده این گرمخانه داریم که آنجا را به یک خانه امید برای افراد دارای مشکلاتی همچون تهیه پوشاک، اقلام اولیه زندگی و ... تبدیل کنیم و لوازم اضافه مردم را در اختیار نیازمندان قرار دهیم؛ البته فرآیند اجرایی این مساله باید در جلسه شورا مطرح شده و به تصویب اعضا برسد.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با پیگیری های انجام شده و حمایت خیرین، به زودی از این محل بهره برداری کنیم تا در این ایام سرد سال شاهد نباشیم کسانی که هیچگونه سرپناهی ندارند، شب خود را در گوشه خیابان ها و پارک ها به صبح می رسانند.

انتهای پیام/