حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: شفافیت آراء نمایندگان مجلس از شعارهای اکثر نمایندگان در دوره یازدهم بوده است که در حال حاضر رسیدگی به این طرح در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس پایان پذیرفته و این طرح تقدیم هیئت رئیسه شده است.

وی افزود: یکی از اولویت‌های مجلس حتماً باید در بحث نرم افزاری تصویب شفافیت باشد زیرا اگر شفایت مصوب شود فساد در بسیاری از جاها برداشته می‌شود و اینجاست که مردم می‌فهمند به چه کسی و چرا به نماینده خود در مجلس رأی داده است، اینجاست که نماینده با دلیل رأی می‌دهد و جلوی زدوبندها گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام نیک‌بین خاطر نشان کرد: من نماینده وقتی می‌توانم شفافیت در دولت را پیگیری کنم و ببینم قرارداد آقای ویلموتس، سرمربی تیم ملی چقدر بوده که مجلس خودش شفاف باشد و تا زمانی که مجلس شفاف نباشد نباید انتظار داشت که حساب‌های ریاست جمهوری و دیگر کارهای دولت شفاف باشد.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: مردمی که به ما رأی داده‌اند این حق را دارند که بدانند ما نمایندگان چه زمان‌هایی در مجلس حضور داشته‌ام، چقدر در کمیسیون‌ها فعال بوده‌ام و رأی‌هایی که به طرح و لوایح داده‌ایم بر چه مبنایی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه طرح شفافیت آراء باعث رشد نمایندگان می‌شود گفت: خود من از ابتدای ورودم به مجلس تمامی اقداماتم شفافیت داشته است و تمامی مردم می‌توانند فعالیت‌هایم را در مجلس مشاهده کنند که البته این شفافیت در بعضی جاها مانند رأی اعتماد به وزیر صمت برایم دردسرساز شده است و عده‌ای به من انتقاد کردند.

حجت‌الاسلام نیک‌بین افزود: ما با دولت پدرکشتگی نداریم و علی‌رغم اینکه آقای روحانی را شایسته ریاست جمهوری نمی‌دانیم اما با افرادی که از سوی وی به مجلس برای خدمت کردن به مردم معرفی می‌شوند، خصومت نداریم و آن‌ها را بر اساس عملکردشان می‌سنجیم.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ما نمایندگان اگر شفاف باشیم و با مردم شفاف صحبت کنیم، با هرکس و هر جا نمی‌توانیم معامله کنیم از این رو جلوی بسیاری از فسادها گرفته می‌شود، گفت: بنده به شفافیت آراء معتقدم و به آن عمل می‌کنم نامه‌ای با 27 امضا به رئیس مجلس داده‌ایم که حداقل تا تصویب کامل طرح شفافیت آراء، سامانه شفافیت را برای ما فعال کنند.

انتهای پیام/