به گزارش صبح توس؛ 

حسن افتخاری، مدیر شرکت گاز خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار کرد: 348 روستای واجد شرایط گازرسانی در شهرستان مشهد قرار دارند که از این تعداد، 330 روستا از خدمات گازرسانی شرکت گاز استان برخوردار هستند.

وی افزود: از این تعداد 18 روستا فاقد انشعاب و شبکه گازرسانی هستند که گازرسانی به 2 روستا از توابع شهرستان احمدآباد و 15 روستای اطراف شهر مشهد در دستور کار شرکت گاز استان قرارگرفته است.

افتخاری ضمن اشاره به انتقاد‌های روستاییان در رابطه با تأخیر شرکت گاز برای نصب علمک و انشعابات اذعان کرد: به دلیل ساخت و سازهای جدید در روستا‌ها  تعداد درخواست نصب علمک افزایش‌یافته و به دلیل بازه زمانی طولانی بین هر درخواست نمی‌توان به‌صورت روزانه درخواست‌ها را ثبت و بررسی کرد.

وی افزود: در همه شهرستان‌ها و بخش‌ها نمی‌توان پیمانکار مستقل برای رسیدگی به درخواست انشعابات جدید قرار داد لذا عملیات نصب علمک و... به‌صورت دور‌ه‌ای و ماهانه صورت می‌گیرد.

مدیر شرکت گاز خراسان رضوی عدم صدور مجوز جهت بهره‌برداری مشترکین از گاز طبیعی توسط شهرداری و دهیاری‌ها به دلیل دریافت مطالباتشان نقض صریح قانون دانست و گفت: بدهی شهروندانی که ساختمانشان مغایرتی با نظام‌مهندسی ندارد و فقط به دلیل عدم پرداخت مطالبات شهرداری  از حق گاز طبیعی محروم مانده‌اند غیرقانونی است و نباید صدور مجوزهای آب، گاز و برق ابزاری در دست دهیاری و شهرداری‌ها باشد.

وی افزود: 18 روستا در اطراف مشهد از گاز شهری محروم هستند و تا سال آینده شرایط نصب شبکه گازرسانی فراهم نیست.

افتخاری تصریح کرد: هفته گذشته خبری مبنی بر قطع سهمیه نفت سفید و گازِ مایع در این روستاها منتشر شد و طی جلسات متعدد قرار بر این شد که از شنبه مشکل سوخت جایگزین روستاها اطراف مشهد برطرف شود.

انتهای پیام/