به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی فرماندار کاشمر صبح امروز در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی شبکه بهداشت و درمان تعداد ۱۱ نفر از بستری های بیمارستان شهید مدرس (ره) کاشمر طی یک هفته گذشته فوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۲ نفر در بیمارستان شهید مدرس بستری هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس اصول پیشگیرانه مدیریت بحران و وضعیت فوق العاده و بحرانی در کاشمر از امروز بازرسی ها در سطح شهرستان در راستای اجرا و رعایت پروتکل های بهداشتی تشدید خواهد شد.

فرماندار کاشمر همچنین در ادامه تصریح کرد: ۷ تیم بازرسی متشکل از اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا بصورت روزانه از همه اماکن عمومی، مطب‌ها، ادارات، بانک‌ها، پایانه مسافربری و اصناف مختلف بازدید خواهند داشت.

وی با بیان اینکه بدنبال تعطیلی مفرط در سطح شهرستان نیستیم، اذعان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی زمینه ارائه خدمات بهتر و کاهش حضور مردم در ادارات و سطح شهر با ارائه خدمات در بستر الکترونیک و یا غیرحضوری را فراهم کنند.

ساقی ضمن تشکر از تلاشهای ایثارگرانه کادر درمان، عنوان کرد: متاسفانه در برخی مواقع رفتارهای دوگانه و عدم جدیت در اجرای مصوبات ستاد کرونا باعث شده تا زحمات این عزیزان اثربخشی نداشته باشد از این‌رو تعلل از هیچ یک از مدیران و اعضای ستاد پذیرفتنی نیست.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا کاشمر با اشاره به اینکه محدودیت‌های ۱۳ گانه بر اساس مصوبه ستاد بمدت یک هفته دیگر در شهرستان تمدید و تشدید خواهد شد و با متخلفین از طریق مراجع قضایی برخورد می شود، تشریح کرد: آموزش های مجازی برای دانش آموزان با توجه به تعطیلی مدارس باید تقویت شود.

وی همچنین در پایان تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌های در اختیار در زمینه تبلیغات و فضاسازی شهرستان برای اقناع و اعلام پیام های هشدارباش و حساسیت بیشتر مردم بهره گیری شود.

انتهای پیام/