به گزارش صبح توس؛ نماز عبادی سیاسی جمعه در مناطق سفید خراسان رضوی برگزار در و در خطبه های این هفته بر ضرورت استکبار ستیزی وحل مشکلات معیشتی مردم تاکید شد.

امام‌جمعه سرخس:

اولویت اول جهان اسلام مبارزه با اسرائیل است/ 13 آبان سلطه استکباری را به زباله‌دان تاریخ فرستاد

 حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اسلام‌ستیزی دولت فرانسه و مکرون، رئیس‌جمهور خبیث این کشور اظهار کرد: دشمنان اسلام امروز برای محو اسلام و نام رسول‌الله نقشه دارند.

امام‌جمعه سرخس افزود: این اقدامات برای پوشاندن ضعف مدیریت و خشونت مکرون علیه هم‌وطنانش است؛ مکرون با شعار آزادی بیان و حمایت از اهانت به ساحت پیامبر اسلام به دنبال انحراف افکار مردم فرانسه از سرکوب خشونت‌بار معترضان به دلیل اعتراض به سوء مدیریتش در اداره این کشور است.

وی تصریح کرد: مکرون مقابله با مسلمانان را امنیتی جلوه می‌دهد تا سوء مدیریتش در اداره فرانسه و خشونت علیه معترضان را مخفی کند.

حجت‌الاسلام بختیاری با تأکید بر اینکه فرانسه پادوی آمریکا و صهیونیست‌ها و نقش پلیس خوب و بد را برای آن‌ها بازی می‌کند، عنوان کرد: در برهه‌ای اهانت به پیامبر اسلام اتفاق می‌‌افتد که برخی دولت‌های مزدور آمریکایی در کشورهای اسلامی به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند.

خطیب نماز جمعه سرخس گفت: اولویت اول جهان اسلام مبارزه با اسرائیل و مبارزه با دولت‌های مزدور آمریکا است و مکرون با این اقدامات به دنبال این است که حواس مسلمانان را از این اولویت به فرانسه معطوف کند.

امام‌جمعه سرخس مکرون را نوکر صهیونیست‌ها برشمرد و تصریح کرد: دشمنان اسلام و رسول خدا باید بدانند، مسلمانان دهان یاوه‌گویانی که به پیامبر اسلام توهین می‌کنند را خرد خواهند کرد و به‌زودی دولت‌های خائن به مسلمانان همچون رژیم سعودی، گرفتار عذاب مهین از سوی یمنی‌ها خواهند شد.

وی تأکید کرد: کسانی که با صهیونیست‌ها رابطه برقرار می‌کنند، دشمنان درجه‌یک خدا و رسول خدا هستند و مسلمانان آن‌ها را فراموش نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری در ادامه با اشاره به 13 آبان ماه روز استکبارستیزی تصریح کرد: با توجه به اینکه در این یوم‌الله به دلیل وضعیت بیماری کرونا راهپیمایی نداریم، شب ۱۳ آبان که شب میلاد رسول خدا است با شرکت در مراسم آن حضرت با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در مسجد امام رضا (ع)، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر خواهیم داد.

خطیب نماز جمعه با بیان اینکه امروز هر چه فریاد داریم باید بر سر آمریکا بزنیم، تصریح کرد: ۱۳ آبان که انقلاب دوم نام گرفت، سلطه استکباری را به زباله‌دان تاریخ فرستاد.

امام‌جمعه سرخس تأکید کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، سلطه آمریکا بر کشورمان را قطع کرد تا دیگر کودتا و ۲۸ مردادها تکرار نشود.

وی در پایان با تأکید بر حفظ پروتکل‌های بهداشتی و رعایت مصوبات ستاد کرونا در شهرستان گفت: اگر مواظبت نکنیم، شرایط شهرستان سرخس هم همچون برخی شهر ستاهای دیگر استان قرمز و یا مشکی و بحرانی می‌شود؛ برگزاری اصل عروسی‌ها محل اشکال نیست، اما باید به‌دوراز تجمع و با رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی باشد؛ مراسم‌های عزا هم باید از حالت تجمع به تسلیت پیامکی تبدیل شود تا خدای‌نکرده خانواده‌ای دیگر مصیبت‌زده نشود.

 

امام جمعه رشتخوار:

کوچکترین فرصت‌ها را باید از دشمن گرفت/ امروز جامعه ما از هر زمانی به وحدت نیازمندتر است

حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب رشتخوار ضمن تبریک ولادت نبی مکرم اسلام و گرامیداشت هفته وحدت، گفت: وحدت یعنی یکپارچگی، امروز جامعه ما از هر زمانی به وحدت نیازمندتر است.

امام جمعه رشتخوار گفت: در بحث وحدت باید این مسئله را در نظر داشت که وحدت باعث می شود، که ما بهتر بتوانیم از نعمت های خداوند بهرمند شویم و مشکلات را برطرف کنیم.

وی همچنین در ادامه ضمن محکومیت اقدام اخیر ریاست جمهوری فرانسه در توهین به ساحت پیامبر گرامی اسلام، گفت: هدف مکرون اسلام ستیزی است، کشوری که دم از آزادی بیان میزند، چرا اگر کسی در مورد هرلوکاس صحبت کند، زندانی می شود.

وی در تکمیل این مطلب، افزود: هدف از اجرای این برنامه ها در واقع پرت کردن حواس ها از مسئله فلسطین و جنایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی است، ما این حرکت را محکوم می کنیم، و اعلام می‌کنیم کشورهای غربی و کشورهایی که زیر نظر آمریکا اقداماتی را انجام می دهند، بدانند که قطعا ما در مقابله با این قدامات به فرمایش مقام معظم رهبری عمل خواهیم کرد و تصمیم لازم را خواهیم گرفت.

وی همچنین با گرمیداشت هفته بسیج دانش آموزی گفت: 13 آبان به عنوان انقلاب دوم حقیقتی است که توسط امام راحل نامگذاری و از آن یاد شده است.

خطیب نماز جمعه رشتخوار همچنین در رابطه با هدف و برنامه ریزی دشمن در جهت اجرای طرح بی دولت سازی، گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور وجود دارد، دشمن با استفاده از این فرصت به دنبال ایجاد پروژه بی دولت سازی است، امروز اگر انتقادی به عملکرد برخی از مسئولان است، نباید با هدف تخریب باشد بلکه باید با هدف رفع مشکل موجود انتقاد سازنده صورت پذیرد تا حتی فرصت کوچکی برای دشمن فراهم نشود.

انتهای پیام/