به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، صبح امروز در مراسم تحلیف فرماندهان واحدهای بسیج دانش آموزی و توزیع همزمان ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان، در مجتمع آیه‌های مشهد گفت: اجتماع تشکیل شده از افراد و انسان‌ها؛ انسان‌ها به‌عنوان واحدها و سلول‌های عملیاتی یک جامعه هستند و بسیار می‌توانند تأثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: ما بر اساس آرمان‌ها و آرزوهای خودمان بنا داریم که یک ملت زنده، عزتمند، آزاد و مستقل باشیم و اجازه ندهیم کسی به هویت، شخصیت، داشته‌ها و ثروت‌های معنوی و مادی ما چشم طمع داشته باشند.

سردار نظری خاطر نشان کرد: ما بنا داریم یک ملت سربلند باشیم، بنابراین باید قوی، آماده و سلحشور باشیم و روحیه جهادی؛ کار و تلاش داشته باشیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تاکید بر بعد پرورشی آموزش گفت: مدرسه و آموزش پرورش، هم از بعد آموزشی و هم پرورشی بسیار مهم است. آموزش بدون پرورش در مسیر انحراف ممکن است قرار بگیرد اما پرورش درست است که می‌تواند آموزش‌ها را به محصول و نتیجه برساند.

وی ادامه داد: انسان باید نسبت به خود، خانواده و جامعه مسئولیت‌پذیر باشد. اگر جامعه‌ای انسان‌های مسئولیت‌پذیر داشته باشد، آن جامعه زنده است، ولی اگر حس مسئولیت‌پذیری در افراد ضعیف شود آن جامعه از بین می‌رود.

سردار نظری با بیان اینکه پیامبر اعظم در ابتدای رسالت، خودش تنها بود ولی گسترش پیدا کرد، گفت: شما [دانش‌آموزان بسیجی] در مدرسه باید این مسیر را بر اساس مسئولیتی که پذیرفتید آغاز کنید و دعوت کنید از دیگران و در این مسیر دعوت‌های رفتاری و عملی باید صورت گیرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: دانش‌آموزان بسیجی به‌تنهایی آغازگر هستند، اما در آینده حتماً باید همراه داشته باشید و ما انتظار داریم که این آغاز، تبدیل به راهی شود که جمعیت کثیری از مدرسه راه درست، راه مبارزه، راه سازندگی و راه تربیت را بیاموزند.

عرصه باید مبنی بر اهداف بلند محقق شود.

وی در ادامه با تاکید بر مسئولیت‌پذیری افراد در جامعه گفت: فردی که به دنبال مسائل پیش پا افتاده زندگی خودش باشد، قطعاً جامعه هم در مقابل این افراد همان مسیر را طی خواهد کرد.

سردار نظری گفت: هسته‌های مقاومت توسط دانش‌آموزان بسیجی در مدارس باید تشکیل شود. فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: جامعه خدا محور دشمن دارد؛ هر جامعه‌ای که دشمن‌های قوی‌تری داشته باشد و در مبارزه با آن دشمن برخیزد، آن جامعه و فرد بزرگ‌تر می‌شود و دشمن داشتن در مسیر آرمان‌ها، قطعی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در پایان به دانش‌آموزان بسیجی گفت: امیدوارم این مسئولیتی که قبول کرده‌اید هرچه سریع‌تر انجام دهید و بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی تبدیل به الگو شود.

انتهای پیام/