به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس در مراسم محوری آغاز هفته وحدت که شب گذشته با رعایت پروتکل‌‎های بهداشتی در مسجدالنبی اهل سنت این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از ذکر «لا اله الا الله»، ذکری شیرین‌تر از صلوات بر محمد و آل محمد (ص) نداریم.

امام‌جمعه سرخس افزود: مجلسی که در آن ذکر الله باشد و به دنبال آن ذکر محمد و آل محمد (ص) برده نشود، آن مجلس، مجلس پشیمانی است.

حجت‌الاسلام بختیاری بابیان اینکه امروز دشمنان اسلام با تمام وقاحت پیامبر اسلام را مورد اهانت قرار می‌دهند، تصریح کرد: اگر کسی با پیامبر اسلام عداوت کند، خدای متعال با او عداوت خواهد کرد.

وی با محکومیت شدید اقدام شیاطین فرانسه در توهین به پیامبر اسلام گفت: مسلمانان در این رابطه باید غیرت دینی داشته باشند.

کشورهای اسلامی بانگ یا محمد (ص) سر بدهند

امام‌جمعه سرخس بیان کرد: بعدازاین قضیه باید تمامی کشورهای اسلامی بانگ یا محمد(ص) سر می‌دادند، کاری که یمنی‌ها انجام دادند.

حجت‌الاسلام بختیاری اضافه کرد: یکی از نقشه‌های شومی که دشمنان برای سیطره بر اسلام دارند، تفرقه‌افکنی است؛ مسلمانان نباید با سستی دست آشتی به دشمنان اسلام بدهند.

وی ادامه داد: مذاکره با دشمنان خدا، خفت‌بار و ذلت‌بار است؛ در راه دین نباید سست شد؛ اگر تفرقه آمد، شوکت اسلام از بین می‌رود.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه هر حلقومی که ندای اختلاف سر بدهد، حلقوم شیطان است، افزود: شیطان بزرگ امروز آمریکا است و آغاز همه فتنه‌ها امروز از انگلیس سرچشمه می‌گیرد؛ مصیبت عالم اسلام هم این است که سراغ حلقوم‌های شیطانی رفتند.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: هرکسی با صهیونیست‌ها امروز ارتباط دارد، مشرک است؛ بت‌های امروز پیشرفته شدند، بتی شده است به نام آمریکا، انگلیس و اسرائیل؛ تمام ثروت کشورهای اسلامی را می‌برد و بر سر آن‌ها هم می‌کوبد.

وحشت مکرون از موج اسلام‌گرایی در فرانسه

مولوی عبدالعزیز پارسا، امام‌جمعه اهل سنت سرخس نیز در این مراسم اظهار کرد: همه مسلمانان باید به «حبل‌الله المتین» چنگ بزنند.

امام‌جمعه اهل سنت سرخس گفت: خدای متعال پیامبر اسلام را با پیام صلح و صفا بین مسلمانان فرستاد؛ پیامبری که بشریت را به سرمنزل مقصود رساند و راه رستگاری را برای بشر آشکار ساخت.

مولوی پارسا ادامه خاطرنشان کرد: دین پیامبر دین رحمت، اخوت و مهربانی است و به شهادت قرآن کریم، پیامبر اسلام »رحمت عالمیان» است.

وی بیان کرد: دشمنان پیامبر اسلام که در طول تاریخ از اسلام سیلی خوردند، تاب موج اسلام‌گرایی را امروز ندارند و باکمال بی‌شرمی به پیامبر اسلام اهانت و دهن‌کجی می‌کنند.

امام‌جمعه اهل سنت سرخس با محکومیت شدید اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت پیامبر اسلام عنوان کرد: رئیس‌جمهور فرانسه باکمال وقاحت از توهین به پیامبر اسلام حمایت کرد؛ این دشمنی سابقه‌ای دیرینه دارد و کافران همیشه با پیام هدایت بخش پیامبران الهی با کینه و توهین رفتار می‌کنند.

مولوی پارسا بابیان اینکه منشأ این اهانت‌ها از دشمنی جهان کفر با اسلام است، گفت: مکرون امروز از موج اسلام‌گرایی در فرانسه وحشت‌زده شده است و ماهیت ضد بشری خود را نشان داد.

وی با تأکید بر اینکه شکست همه توطئه‌های دشمنان اسلام با وحدت امت اسلامی محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام اسلامی شاهد وحدت مثال‌زدنی در شهرستان مرزی سرخس هستیم؛ این وحدت را قرآن کریم به‌عنوان یک نعمت نام برده است، بنابراین باید قدر آن را بدانیم.

امنیت امروز نتیجه وحدت و همدلی مردم شیعه و سنی است

محمدرضا رجبی مقدم، فرماندار سرخس نیز در این مراسم، مهم‌ترین عامل بدبختی بشریت را جهل برخی از مسلمانان دانست و گفت: امروز جهان اسلام در تب تفرقه می‌سوزد.

وی با محکومیت مواضع اسلام ستیزانه رئیس‌جمهور فرانسه تصریح کرد: خیره‌سرانی امروز به اسم آزادی بیان به پیامبر اسلام توهین می‌کنند و رئیس‌جمهور ملعون فرانسه هم از این اهانت، حمایت می‌کند.

فرماندار سرخس با اشاره به اینکه امروز نام مبارک حضرت محمد (ص) ثانیه‌ای از ماذنه‌های جهان قطع نمی‌‌شود، گفت: امروز دشمنان اسلام امروز با تفرقه‌افکنی، ثروت مسلمانان را به یغما می‌برند.

رجبی مقدم با تأکید بر اینکه امروز ایران اسلامی در میان حصاری از آتش به جزیره‌ای امن تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: امنیت امروز نتیجه وحدت و همدلی مردم شیعه و سنی است و باید قدردان این وحدت باشیم.

انتهای پیام/