علیرضا فهیمی، مدیر دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای تحقق مثلث اقتصادی رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت کنونی انجام گرفته و حجت‌الاسلام سیدامین طباطبایی از معین‌های اقتصادی آستان قدس رضوی متعهد شدند در این ایام همیار زعفرانکاران منطقه تربت حیدریه باشند.

وی تصریح کرد: این اقدام با هدف حمایت از زعفرانکاران و به منظور رعایت کف قیمت به تصویب رسیده در شورای ملی زعفران می‌باشد تا مبادا در اثر عرضه زیاد محصول قیمت پایین نیاید.

فهیمی با بیان اینکه که قرار است 2 هزار نفر در ایام فصل برداشت زعفران در منطقه مستقر شوند، افزود: تاکنون 500 نفر مستقر و مشغول همکاری هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر است 29 درصد محصول را نیروهای قرارگاه برای خودشان بردارند و 71 درصد را به زعفران‌کاران تحویل بدهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه نیز گفت: اکنون اکیپ ویژه‌ای برای انجام امور قرنطینه و کنترل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهادگران تشکیل شده‌ است.

غلامرضا میری افزود: هر گاه احساس شود حضور جهادگران چه برای خودشان و چه برای زعفران‌کاران مشکل انتقال یا انتشار کرونا را به همراه خواهد داشت، از ادامه کار آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/