کاظم فرهمند قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن اشاره به وضعیت درگز به عنوان تنها شهر بحرانی استان خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه در شهرستان درگز تعداد بستری ها و مرگ و میر رو به افزایش است، اگر نتوانیم این بیماری و رفتارهای مردم را کنترل کنیم قطعا روزهای خوبی در انتظار ما نخواهد بود.

وی عنوان کرد: ما معتقدیم کووید 19 با پیشگیری کنترل خواهد شد نه با درمان؛ چرا که با گذشت قریب به یک سال از شیوع این بیماری، پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم نتوانسته اند در بحث درمان موفق باشند اما هر کشوری که در بحث پیشگیری موفق بوده، توانسته به خوبی کرونا را کنترل کند.

قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: البته این موضوع در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که سال 93 ابلاغ شد به وضوح دیده می شود که ایشان تاکید خاصی بر تقدم پیشگیری بر درمان داشته اند.

فرهمند با اشاره به برگزاری جلسه ای با فرماندار و مدیر شبکه بهداشت درگز تاکید کرد: اگر مسائلی که در جلسه مطرح و به تصویب رسید به درستی انجام شود قطعا آمار مبتلایان و فوتی ها کمتر خواهد شد و شرایط می تواند به سمت عادی شدن پیش برود.

وی همچنین خطاب به کسبه و بازاریان درگز خاطرنشان کرد: می دانیم وضعیت اقتصادی کشور بسیار سخت شده و تعطیلی اصناف بر این سختی و فشار می افزاید اما هیچ چیز از سلامتی افراد مهم تر نیست؛ لذا از بازاریان شهرستان می خواهیم صبوری به خرج داده و این روزها را برای رسیدن به شرایط عادی تحمل کنند.

انتهای پیام/