دکتر علی اصغر انجیدنی در گفتگو با صبح توس با اشاره به اینکه در فاز اول فصل های پاییز و زمستان پیش بینی های لازم برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کووید-19 شده است، عنوان کرد: در فاز اول 783 تخت دولتی و 430 تخت خصوصی برای پذیرش و ارائه خدمت به بیماران پیش بینی شده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:این تعداد تخت، تکلیف بیمارستان ها است و در بیمارستانهای خصوصی نیز اگر بیماری بستری شد و بعد تست کرونا آن مثبت شد آن بیمارستان موظف است که خدمات درمانی را به بیماران ارائه کند.

دکتر انجیدنی با بیان اینکه اورژانس 115 موظف شده است که بیماران با دفترچه نیروی مسلح را  به بیمارستان های ارتش و نیروی نظامی اعزام نمایند، ابراز کرد: خوشبختانه در حال حاضر در بیمارستانهای ارتش پزشک فوق تخصص آی سی یو فعال است و می توانند خدمات خوبی به بیماران  ارائه کنند علاوه براین اگر این بیمارستانها نیاز به مشاوره داشتند اساتید دانشگاه در خدمت آنها خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستانهای تامین اجتماعی نیز در خدمت بیمه شدگان خود خواهند بود، عنوان کرد: بیمارستان فارابی با 200 تخت که 102 تخت معمولی و 6 تخت ویژه در خدمت بیماران کرونایی است و مشکل اکسیژن بیمارستان نیز به زودی مرتفع می شود.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیمارستان 17 شهریور نیز با 36 تخت بیماران ارجاعی بیمارستان فارابی را پذیرش می کند، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی در فاز دوم بیماری کرونا در فصل پاییز و زمستان تعداد تخت های بیمارستانی افزایش می یابد.

انتهای پیام/