به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد، عصر امروز در نشست فوق العاده ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا که در سالن اجتماعات بهداشت و درمان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه براساس اعلام دبیرخانه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان، محدودیت هایی جدید کرونایی از امروز شنبه 3 آبان ماه در شهرستان خلیل آباد اعمال می شود، خاطرنشان کرد: بصورت جدی از بخش های مختلف شهرستان بازدید و با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را جهت پیشگیری از کرونا رعایت نمی کنند، برخورد قانونی می شود.

قاسم پور با تاکید بر اینکه این محدودیت ها با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا ایجاد و اعمال می شود، تصریح کرد: باتوجه به اینکه شهرستان در شرایط حساس و قرمز قرار دارد ، مردم به ویژه اصناف شهرستان، پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده مداوم از ماسک را در اجتماعات و بازار و محل‌های کسب و کار رعایت و همکاری لازم داشته باشند.

وی همچنین از تعطیلی مدارس شهرستان خلیل آباد تا مدت یک هفته خبر داد و اذعان کرد: تعطیلی مدارس به معنای تعطیل شدن آموزش نیست و آموزش و پرورش و والدین باید اهتمام ویژه ای در آموزش مجازی با استفاده از شبکه شاد داشته باشند و تنها حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس ممنوع می شود.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه از عموم مردمی که در پایان دهه صفر همکاری خوبی با ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند تقدیر و تشکر دارم، عنوان کرد: متاسفانه بیمارستان ها وضعیت خوبی در تعداد بستری ها ندارند و لازم است که مردم رعایت بیشتری نسبت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط شهرستان این محدودیت ها قابل تمدید خواهد بود، اذعان کرد: بر مبنای تصمیمات این ستاد محدودیت هایی برای مدارس، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها، آموزشگاه ها، کتابخانه ها، تئاتر، موزه، باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه، سالن های زیبایی، مساجد، مصلی ها، کافه، قهوه خانه، چایخانه ها بدون عرضه مواد دخانی، باغ وحش ،شهر بازی ها، مراکز تفریحی آبی، باشگاه های بدنسازی و باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه اعمال می شود.

انتهای پیام/