به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به پایان تحریم تسلیحاتی کشورمان اظهار کرد: قطعاً این پیروزی ثمره گفتمان مقاومت است؛ مقاومت جانانه ملت ایران و مقاومت جانانه رزمندگان اسلام و مدافعان حرم در منطقه غرب آسیا که با جبهه استکبار جنگیدند و دست برتر را داشتند.

امام‌جمعه سرخس با بیان اینکه هر جا دست برتر باشیم، پیروزی از آن ما است، افزود: شهدای مدافع حرم و به‌ویژه شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی در این پیروزی نقش برجسته‌ای داشتند.

وی تصریح کرد: مقاومت محض رزمندگان صنایع دفاعی کشور از دیگر دلایل این پیروزی بود، که پس از جنگ برای خودکفایی صنایع دفاعی شبانه‌روز تلاش کردند و به فرمایشات رهبری جامه عمل پوشاندند تا به خودکفایی ۸۵ درصدی در این صنایع برسیم.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: وقتی روی پای خودمان بایستیم کم‌کم تحریم‌ها اثر خودش را از دست می‌دهد؛ خودکفایی در صنایع دفاعی کشور امروز مدیون شهدایی همچون طهرانی مقدم‌ها است.

خطیب نماز جمعه سرخس به نقش مردم و رهبری در این پیروزی اشاره و اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب جنگ روانی دشمن را مدیریت کردند و در لحظه‌های حساس با فرمایشات بصیرت گونه خودشان مردم را در صحنه نگه داشتند و نقش ایشان در کاهش تعهدات هسته‌ای نیز موجب عقب‌نشینی دشمن داشت.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه در حوزه اقتصاد و فرهنگ نیز باید همچون حوزه صنایع دفاعی به خودکفایی برسیم، گفت: وقتی سیاست‌ها اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر انقلاب محقق شد و به خودکفایی ۸۵ درصدی در اقتصاد رسیدیم، تحریم‌ها بی‌اثر می‌شوند.

وی در ادامه با تبریک هفته نیروی انتظامی بیان کرد: امنیتی که امروز داریم مرهون بیداری نیروهای انتظامی و مرزبانی است؛ اگر ما شب‌ها راحت می‌خوابیم، عزیزان مرزبان ما در سرما و گرما در حال مجاهدت هستند.

حجت‌الاسلام بختیاری نیروی انتظامی را مصداق آیه «اَشِدّآءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» دانست و تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح ما کیلومترها آن‌طرف‌تر جلوی دشمن را گرفتند  تا آسیبی به ملت ایران وارد نشود.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم امنیت و حفاظت از مردم است، افزود: ارتباط نیروی انتظامی با مردم یک جاده دوطرفه و بدون دست‌انداز است.

خطیب نماز جمعه سرخس در پایان خاطرنشان کرد: اقتدار نیروی انتظامی امروز به پشتوانه مردم است و این نیروی انتظامی است که همیشه دست دوستی به‌سوی مردم دراز کرده است.

انتهای پیام/