علی‌رضا دلبریان، فعال فرهنگی و راوی دفاع مقدس در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون ضرورت حضور نیروهای مومن و خوش‌فکر در فضای مجازی، اظهار کرد: در خصوص اهمیت فضای مجازی همین کافی است که ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «اگر امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم» لذا این سخن اهمیت فضای مجازی را برای همگان روشن می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی مانند تیغه دو لبه‌ای است که در دست همگان است، گفت: امروز ما در فضای مجازی در حال تلفات دادن هستیم همان‌طور که در تهاجم فرهنگی، ما شهید نمی‌دهیم بلکه در حال دادن تلفات هستیم و اگر در تهاجم نظامی هشت سال دفاع مقدس جسم رزمندگان ما آسیب می‌دید اما امروز فکر و اعتقادات جوانان ما در فضای مجازی در حال قلع‌وقمع شدن است.

دلبریان خاطر نشان کرد: دشمن دیروز خاک جمهوری اسلامی را هدف گرفته بود اما امروز فکر و اعتقادات جوانان و زیربنای جمهوری اسلامی را هدف گرفته‌اند که بسیار خطرناک است؛ امروز دشمن دارد آن انگیزه، باور و ایمانی که باعث شد تا قواص ما از اروند عبور کند را هدف گرفته است.

این فعال فرهنگی ادامه داد: اینکه امروز دشمن می‌گوید گزینه نظامی زیر میز است، صحیح است اما این گزینه سوم و چهارم آن هاست و گزینه های اولیه آن ها برای نابودی جمهوری اسلامی ایران، گزینه های فرهنگی و اقتصادی هستند زیرا تا زمانی که عقاید جوانان ما را تغییر ندهد قطعاً نمی‌تواند در پیاده سازی گزینه نظامی موفق عمل کند.

وی با تأکید بر حضور هنرمندانه نیروهای انقلابی در فضای مجازی افزود: دشمن در هشت سال دفاع مقدس از جوانان ما سیلی خورده است و امروز فهمیده که تا زمانی که نتواند عقاید و ایمان جوانان ما را هدف قرار دهد نمی‌تواند اهداف نظامی خود را پیش ببرد.

دلبریان بیان کرد: برای دفاع و خنثی کردن نقشه‌های دشمن و شیطان در فضای مجازی باید از همان راهی که آن ها وارد می شوند، باید وارد شوید یعنی باید به صورت هنرمندانه آن‌قدر مسائل را رقیق و قابل فهم کنید و وارد ذهن او شوید و پس از آن باورهای او را هدایت کنید.

انتهای پیام/