به گزارش صبح توس؛ آیت الله علم الهدی ظهر امروز در جمع فرماندهان نیروی انتظامی اظهار کرد: معمولا پیام ها و نکته سنجی هایی که از طرف مقام معظم رهبری در موارد مختلف صادر می شود هم حاوی راهبرد برای جمیع حرکت ها ، هم نشانگر ماهیت ها و واقعیت ها و هم اعلام تکالیف صریح برای مجموعه ای هست که تحت فرماندهی حجت امام زمان در این سرزمین ولایت انجام وظیفه میکنند . عرایضی که می خواهم خدمت شما عرض کنم یک تحلیل و تفسیری طبق فرموده مقام معظم رهبری است . ما هفته نیروی انتظامی را در همه سال ها داشته ایم که غالبا همه نیروها به محضر مقام معظم رهبری می رسیدند و ایشان نکاتی را می فرمودند یا اینکه خود ایشان در پادگان ها حضور بهم می رسانند و متناسب با آموزش ها و امکانات نیرو ،مطالبی را بیان می فرمودند .

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: امسال به خاطر موقعیت این ویروس منحوس، ایشان در یک پیام بسیار کوتاه مجموعه فرمایشاتشان را خلاصه مطرح نمودند که سه محور داشت: ۱. محور اقتدار توام با مهربانی بود۲.مقابله و مبارزه با منکرات شرعیه بود ۳.ارتباط اخلاص مندانه و دلسوزانه عزیزان این نیرو با بدنه امت اسلام بود. این سه محور در فرمایشات مقام معظم رهبری که به فرماندهی نیروی انتظامی صادر فرمودند بسیار قابل توجه است و لذا افرادی که در این عرصه خدمت گزارند باید با دقت این پیام را تحلیل کنند .

وی در ادامه بیان کرد :مسئله ای که در دنیا در ماهیت پلیس وجود دارد این است که باید نشان از امنیت داشته باشد که هست اما این پلیس در دنیا نشان از آرامش ندارد . در تمام موقعیت های دنیا در تقابل هایی که با مردم دنیا به وجود می آید این مسئله کاملا محسوس است که پلیس عامل امنیت است اما عامل آرامش نیست زیرا از یک موضع اقتدار با مردم جامعه خودش برخورد می کند . در این ۴۱ سالی که از انقلاب اسلامی میگذرد هر کدام از مردم که به مشکلی بر میخورند به نیروی انتظامی مراجعه می کنند زیرا این نیرو نماد امنیت و آرامش در کشور ماست . در ستادی که در حاشیه شهر تشکیل شده بود اولین نیازی که از مردم می‌شنیدیم این بود که درخواست استقرار پایگاه نیروی انتظامی برای امنیت داشتند زیرا برای مردم حاشیه شهر به عنوان یک ملجا حساب می شود .

امام جمعه مشهد گفت: در کجای دنیا می توانید ببینید که مردمی که در نیازهای ابتدایی خودشان دچار مشکل شده اند بیایند به جای تمام امکانات ملزوم ،درخواست استقرار نیروی انتظامی را داشته باشند که این اتفاق در کارنامه نیروی انتظامی بسیار درخشان است زیرا می دانند اگر نیروی انتظامی بیاید، همه مسائلش به مرور حل می شود . اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند نیروی انتظامی اقتدار توامان با مهربانی است شعار نیست بلکه واقعیت است که این واقعیت را در مردم حاشیه شهر احساس می‌کنیم .

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهر داشت : به واسطه‌ی چندین پاسگاهی که در حاشیه شهر ساخته شد امنیت آن منطقه برقرار شد . امنیت توام با مهربانی یعنی مردم در امنیت با آرامش زندگی می کنند در جایی نیروی انتظامی حضور داشته باشد . این امر کارنامه ی بسیار درخشانی برای نیروی انتظامی به وجود می آورد که بسیار ارزشمند است .

آیت الله علم الهدی یادآور شد: نکته ای که از جانب خودم و تمام علما خراسان میخواهم خدمت شما عرض کنم این است که در کنار مجضع شریف و‌نورانی امام رضا علیه السلام جمعیت متلاطمی می باشد که نیروی انتظامی این استان شرایطش با تمام استان ها تفاوت دارد . زائران زیادی به حرم امام مهربانی ها می آیند که با وجود نیروی انتظامی قوی احساس نا امنی نمیکند و این طور فردی هم نمی‌تواند در بین زائران خودش را جا بزند و سو استفاده کند . خوشبختانه تا به امروز با هوشیاری نیروی انتظامی نه جاسوس توانست خودش را در بین زائران جا بزند و نه زائران خارجی مخلص امام رضا علیه السلام احساس نا امنی کردند که طبیعتا کار مخلصانه می تواند ما را به سمت موفقیت ببرد . لذا از همه شما ایثارگران نیروی انتظامی تشکر میکنم .

وی ادامه داد :بارها در شهر مشکلاتی پیش آمده است که با مدیریت صحیح جلوداری نیروی انتظامی این بحران ها حل شده است . نکته ی دیگری که در این جا مطرح است محدودیت شرعی است ، آزادی به معنای ولنگاری نیست . حداقل مسئولیت شما عزیزان ایجاد نظم است که اگر ولنگاری و فساد وجود داشته باشد دیگر نظمی نیست . نظم و امنیت شما معلول نهی از منکر شما و ایستادگی و مقاومت قهرمانانه در برابر ولنگاری و فساد است ، زیرا ولنگاری و بی بندوباری نه تنها آزادی نیست بلکه ضد آزادی است و لذا فرمایش دیگر مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر است . اگر فرهنگ نهی از منکر به عنوان اصل در نیروی انتظامی اجرا بشود بسیاری از مسائل از ریشه حل می گردد ، نیروی انتظامی می تواند جلوی مبدا و منبع فساد را بگیرد .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد : نکته ی سوم مسئله ارتباط نیروی انتظامی در بین تمام دستگاه های مدیریتی کشور با بدنه جامعه است . به مقداری که نیروی انتظامی با بدنه جامعه مرتبط است هیچ دستگاهی اینگونه نیست . معمولا اینطور است که وقتی دستگاهی با مردم ارتباط زیادی دارد نارضایتی بیشتری هم اتفاق می افتد که این امر در نیروی انتظامی وجود ندارد ، یعنی نیروی انتظامی در مردم به مقدار دیگر دستگاه های مدیریتی نارضایتی ندارد و به گونه ای است که وقتی در جاده خانواده ای ،نیروی انتظامی را می بینند احساس امنیت می کنند . ارتباط با بدنه جامعه در صورتی است که مردم احساس آرامش داشته باشند . انشاالله وجود اقدس بقیه الله اروحنا فداه شما را در لیست سربازان خودشان قرار بدهند .

انتهای پیام/