جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در گفتگو با خبرنگار صبح‌توس، اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جلسات تخصصی و کمیسیون های تخصصی در موضوعات مختلف برای حل مشکلات کشور با دولت برگزار می کند تا دولت وادار به کار شود ولی متاسفانه دولت واقعا خوابیده و نمی خواهد خود را وارد عرصه خدمت رسانی به مردم کند.

 

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان به همین منظور میخواهند با چوب استیضاح رئیس جمهور را بترسانند تا اینکه برای کار حرکت کند، خاطرنشان کرد: ابزارهای قانونی که مجلس شورای اسلامی برای واداشتن دولتمردان به کار دارد تفحص، طرح سوال و استیضاح است و می تواند از این ابزارها استفاده کند.

نماینده مردم ترشیز با تاکید بر اینکه بسیاری از اوقات ممکن است این ابزارها به فعلیت نرسد و به جهت این است که دولت باید متوجه شود که مجلس می تواند از این ابزار استفاده کند، تصریح کرد: استیضاح کنندگان قائل به این نیستند که رئیس جمهور استیضاح شود به خانه برود بلکه قائل به این هستند که باید استیضاح و محاکمه شود.

وی با اشاره به اینکه مدیر و مدبر بودن یکی از شرایط ریاست جمهوری است و وقتی که رئیس جمهور مدیر نیست و تدبیر ندارد و اموال بیت المال رو حیف و میل کرده است باید محاکمه شود، اذعان کرد: تمام سعی امضا کنندگان به این است که از ابزارهای قانونی خود برای وادار کردن دولت به کار استفاده کنند.

نیک بین در پایان عنوان کرد: دولتی که در این ماه های پایانی عزمی به کار برای مردم ندارد و از دفتر کار خود هیچگاه خارج نمی شود اینچنین دولتی را باید چطور وادار به کار کرد، مجبوریم از ابزارهای قانونی سخت همچون استیضاح و طرح سوال برای دولت استفاده کنیم.

انتهای پیام/