به گزارش صبح توس؛ مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید یگان حفاظت آستان قدس رضوی ظهر امروز در سالن پژوهش‌های حرم مطهر رضوی با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان استان خراسان رضوی برگزار شد.

سردار علی اکبر افراسیابی، فرمانده سابق یگان حفاظت آستان قدس رضوی ظهر امروز در این مراسم ضمن اشاره به توفیق خدمت در جوار بارگاه مطهر امام هشتم(ع) اظهار کرد: اگر امروز به نیکی از خدمات آستان قدس یاد می شود زحمات تک تک خادمان رضوی است و برآیند این زحمات در آستان قدس، امنیت مطلوب است.

وی با بیان اینکه تشکیل بنای جدید و پایه ای امری حساس و مهم است افزود: در ابتدایی که دستورالعمل یگان ابلاغ شد باید به وظایف جدید آشنایی پیدا می کردیم و ساختار ایجاد می‌شد.

فرمانده سابق یگان حفاظت آستان قدس رضوی گفت: آستان مقدس رضوی در 31 استان نمایندگی و فضای استقرار دارد و حوزه استحفاظی و امکانات در راستای صیانت و حفاظت از زیر ساخت و اماکن آستان قدس بررسی شد.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت از اراضی وسیع آستان قدس افزود: اشرافیت بر اراضی و اماکن آستان قدس توسط یگان حفاظت در مرتبه بالایی وجود دارد که البته نیاز اولیه کار بود لذا در این راستا 6400 هکتار از اراضی آستان قدس شناسایی و رفع تصرف شد.

سردار افراسیابی تصریح کرد: امروز در چندین استان یگان حفاظت تشکیل دادیم و با کمک مسئولان و معاونان یگان آستان قدس رضوی بهترین یگان مستقر است چراکه ما در مکتب رضوی سربازی می کنیم و بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) ارزش و منزلت بالایی دارد.

وی با تأکید بر اینکه هر چقدر در امنیت سرمایه گذاری شود ضروری است افزد: در آستان قدس رضوی تمام تلاش را کردیم تا بتوانیم حفاظت کامل و جامع در محدوده آستان ایجاد کنیم که البته این امر زمان بر است.

فرمانده سابق یگان حفاظت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی مرکز ایران اسلامی است و فرمانده همه سربازان رضوی امام رضا(ع) است خاطرنشان کرد: سربازان رضوی در محضر امام(ع) تمام تلاششان را با این نگاه که در محضر امام هستیم انجام دادند و در راستای کسب رضایت الهی بر مدار قانون خدمت کردیم.

انتهای پیام/