به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه های نمازجمعه 25 مهر، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: زهد این است که انسان به تقوای الهی، بندگی خدا و ترک گناه مشتاق بوده و نسبت به دنیا بی میل و رغبت باشد.

وی در ادامه با تسلیت رحلت شهادت گونه پیامبر گرامی اسلام (ص) به برشمردن شاخص های جامعه پردازی ایشان پرداخت و عنوان کرد: تربیت مردم بر اساس ایمان و معنویت، قسط و عدل، علم و معرفت، صفا و اخوت، اصلاح اخلاقی و رفتاری، اقتدار و عزتمند کردن مردم و کار و پیشرفت دائمی از جمله این موارد است.

امام جمعه درگز گفت: یکی از ویژگیها و فضائل حضرت علی (ع) که در قرآن از آن یاد شده، جریان لیله المبیت است، در این شب وقتی مشرکین قریش قصد به شهادت رساندن پیامبر (ص) را داشتند، حضرت شبانه هجرت فرمود و امیرالمومنین (ع) در بستر آن حضرت خوابید و جان خود را فدایی پیامبر قرار داد.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تبیین کرد: نکته کلیدی در بیانات رهبری بحث اقتدار ملی و عقلانیت انقلابی است؛ امنیت و اقتدار ملی از سه ضلع توانمندی فرهنگی، قدرت دفاعی و ثبات اقتصادی تشکیل شده که مبنای این اقتدار عقلانیت انقلابی است.

وی تصریح کرد: البته عقلانیت به معنای ترس از دشمن و وادادگی نیست؛ متاسفانه امروز بعضی مسئولین ما گرفتار این مشکل بوده و ترس خود را عقلانیت مطرح می کنند؛ این افراد نباید در مصدر تصمیم گیری قرار بگیرند.

خطیب جمعه درگز تشریح کرد: در کشور ما قوانین و مصوبات خوبی وجود دارد اما مهمتر از آن، لزوم وجود مجریان جوان و کاربلد و مومن است؛ این فرمایش رهبری در واقع تذکری است برای انتخابات پیش رو که به دنبال یک کاندیدای انقلابی و کارامد باشیم، کسی که با نیروی جوانی و انگیزه جهادی برای مردم کار کند.

انتهای پیام/