به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محرم مصوری، امام جمعه موقت بردسکن ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: اعتماد به مردم وظیفه مسئولین است و لذا در این چند روزی که فضای کشور فضای شهید و شهادت بود، مردم نشان دادند پس از ۴۰ سال از انقلاب هنوز پای ارزش‌های نظام غیرتمندانه حضور دارند.

وی ضمن تقدیر از حضور مردم این شهرستان در برنامه های مختلفی که به مناسبت تشییع شهید محمدرضا قانعی شرکت داشتند، خاطرنشان کرد: حضور سه کیلومتری مراسم تشییع خودرویی این شهید که به جهت رعایت نکات بهداشتی به این شکل برگزار شد،  نشان داد مردم و بویژه جوانان پای انقلاب خود ایستاده اند، لذا  جوانان عزیزی گرد تابوت شهید آمده بودند که آرزوی شهادت میکردند و این نشان از حق شناسی و این حضور با شعور مردم علیرغم نگرانی ها و مشکلات اقتصادی دارای پیام است.

امام جمعه موقت بردسکن خطاب به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: شما هنوز هم ملت ایران را نشناخته اید و علیرغم هزینه‌های زیادی که می کنید با یک حرکت مردم ایران، همه توطئه های شما خنثی میشود.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: مردم ایران و مشتاقین ادرسها را خوب بلد هستند و افرادی که این آدرس ها را بلد نیستند اعتقادی به دستاوردهای انقلاب ندارند و لذا گوش آنان به حرکت دشمنان است و هنوز هم در فکر ارتباط با دشمن و برجام ها هستند.

مصوری با اشاره به سالروز رحلت نبی مکرم اسلام صلوات الله و سلامه علیه و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام اذعان کرد: ثمره این جوانان متدین نان حلال پدرانی است که در سفره‌های خانواده تامین شده است.

وی توجه به موقوفات و هزینه کرد امور وقفی را توسط متولیان در مسیر واقعی یادآور شد و عنوان کرد: در یک وقفی در شهرستان آمده است که به نیروهای پیاده در مسیر زیارت حضرت رضا علیه السلام برای آنان آبرسانی و پاپوش (تهیه کفش) فراهم شود.

خطیب جمعه بردسکن از تلاش‌های نیروهای پرسنل شبکه بهداشت درمان و بیمارستان این شهرستان علیرغم مشکلاتی که وجود دارد تقدیر کرد و گفت: در سطح شهرستان از آنجا که همه پروتکل های بهداشتی در سطح مناسب رعایت می شود ولی باز هم به رعایت بیشتری نیاز است.

وی از بازاریان خواست با زدن ماسک، رعایت لازم را در سطح بازار داشته باشند و تشریح کرد: بر اساس اعلام شبکه بهداشت درمان در حال حاضر تعداد نفراتی که در بیمارستان بستری هستند اکثراً بازاریان و از خانواده هایی هستند که جهت خرید در بازار حضور پیدا می‌کنند.

حجت الاسلام مصوری با اشاره به منویات رهبری در سخنرانی اخیر ایشان، تاکید کرد: آمریکا دشمنی بزرگتر از ملت خودش ندارد و به زودی مضمحل و همچون دیگر ابرقدرت‌ها متلاشی و شکسته خواهد شد.

انتهای پیام/