به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام جمعه سرخس در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تاکید بر اینکه هنوز هم دشمنان با نقشه‌های شوم خود علیه پیامبر اسلام کار می‌کنند، اظهار کرد: در رابطه با بی‌حرمتی به دین پیامبر اسلام باید غیرت دینی داشته باشیم.

امام جمعه سرخس افزود: مسلمانان باید در فضای مجازی و حقیقی یک صدا، ندای یا محمد رسول الله را فریاد بزنند.

وی تصریح کرد: برخی از احمق‌های درجه یک امروز می‌خواهند با صدای سوت و کف، صدای صلوات را قطع کنند؛ این‌ها بی‌اعتبار هستند که صدای پیامبر را نمی‌گذارند شنیده‌ شود.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: بیعت با پیامبر گرامی اسلام و اوصیای او، بیعت با خدای متعال است؛ امروز دوران بیعت با امام زمان(عج)، خاتم الاصیاء و نائب بر حقش ولی فقیه زمان است.

خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: مرام پیامبر باید امروز الگو و سبک زندگی ما باشد؛ امروز تکرار اسم پیامبر و ائمه نورانیت می‌آورد.

امام جمعه سرخس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند، اضلاع سه گانه امنیت و اقتدار ملی در توانایی و قیام یافتگی فرهنگی، استحکام و ثبات اقتصادی و قدرت دفاعی کشور است، گفت: محور و مبنا در این اضلاع سه گانه، عقلانیت انقلابی و برخوردار بودن از دستگاه محاسباتی درست و دقیق است و معنای این عقلانیت ترس از دشمن نیست.

وی تصریح کرد: امروز ترسوها به خاطر اینکه دستگاه محاسباتی‌شان به هم ریخته نباید در بستر تصمیم‌سازی باشند.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: از نشانه‌های عقلانیت انقلابی این است که تحلیلی درست از تهدیدها و فرصت‌ها داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: اقتضای عقلانیت این است که به دشمن اعتماد نکنیم و فریب لبخندهای او را نخوریم که قطعا به قصد غافلگیری نزدیک می‌شود.

امام جمعه سرخس ادامه داد: بی‌توجهی به قوانین معنوی خطایی راهبردی و نشانه بی‌عقلی است؛ پیروزی در جنگ هشت ساله ما به خاطر ایمان، اعتقاد به نصرت و وعده الهی بود.

وی اضافه کرد: یمنی‌ها ۶ سال است با دست خالی جلوی رژیم سعودی، آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند، چون اعتقاد به نصرت الهی دارند و دین خدا را یاری می‌کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه حواله دادن مشکلات به بازی‌های فریبنده آمریکا و اروپا، آدرس غلط دادن به مردم است، گفت: امروز ملت ایران می‌تواند با مدد الهی و تکیه بر توان داخلی در جنگ اقتصادی هم دشمن را شکست بدهد.

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: جبهه رسانه‌ای غرب دوست امروز به دنبال القای لوایحی همچون FAFT بر ملت ایران است؛ لوایحی که در صورت اجرا استقلال سیاسی و نظامی ما را را از بین می‌برد؛ بنابراین آدم عاقل تن به این ذلت‌ها نمی‌دهد.

امام جمعه سرخس در پایان با تاکید بر اینکه امروز انهدام ۵ هزار تکفیری و داعشی برای ایران اسلامی همچون آب خوردن است، تصریح کرد: ورود 5 هزار تکفیری و داعشی امروز به جمهوری آذربایجان مشکوک است؛ هر کشوری امروز به فکر توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران و میزبان داعشی‌ها و تکفیری‌‌ها باشد، از دست قدرت ایران اسلامی در امان نخواهد بود.

انتهای پیام/